21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ ۱۴:۳۲:۱۲
کد مطلب:  kwDEETzJ
معاون پرورشی و فرهنگی استان اصفهان
فعالیت فرهنگی همه دستگاههای کشور مورد بررسی قرار گیرد

معاون پرورشی و فرهنگی استان اصفهان گفت: عملکرد آموزش و پرورش در فرهنگ و کاهش آسیب های اجتماعی موثر است و شاید وقت آن رسیده که عملکرد فرهنگی همه دستگاه های فرهنگی کشور مورد بررسی قرار گیرد.

محمدجواد احمدی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار داشت: برای هویت بخشی در زمینه های دینی و ملی به دانش آموزان نشست هایی با عنوان بحث و گفت و گو داشته ایم و همچنین باید برای تاثیر بیشتر تشکلها بخشی از اداره امور مدارس را به دانش آموزان عضو تشکل ها بسپاریم تا هویت و شخصیت دانش آموز جدی گرفته شود .

 

وی یادآورشد : البته لازم به ذکر است گفتمانی به هویت بخشی دینی و ملی دانش آموزان منجر می شود که منطبق بر صداقت در گفتار و کردار مسئولان مدرسه همراه باشد.

 

 

معاون پرورشی و فرهنگی استان اصفهان ادامه داد: آموزش و پرورش به تناسب وسعی که دارد در زمینه مهارت آموزی دانش آموزان  تلاش می کند .

 

وی تصریح کرد: موضوع شعار سال 1395 که توسط مقام معظم رهبری تعیین می شود در جلسات و کمیته های استانی در دستور کار قرار گرفته است و یکی از مهمترین اقدامات آموزش و پرورش این است که بتواند با مدیریت بهینه منابع  مالی خود تا حد زیادی  در مسیر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گام بردارد .

 

احمدی خاطر نشان کرد: به طور قطع عملکرد آموزش و پرورش در فرهنگ و کاهش آسیب های اجتماعی موثر است و شاید وقت آن رسیده که عملکرد فرهنگی همه دستگاه های فرهنگی کشور مورد بررسی قرار گیرد و اگر حق به حق دار برسد آموزش و پرورش با جمعیت 13 میلیون دانش آموز می تواند تاثیری خوبی بر عمق روح و دل و ذهن دانش آموزان داشته باشد.

 

 وی تصریح کرد: استان اصفهان حدود 1500 پایگاه اوقات فراغت دانش آموزی دارد که شامل دار القرآنها ، کانون های فرهنگی ، سالنهای ورزشی ، پزوهشسرا ها و بعضی از مدارس است که اهم فعالیت های آنها با شعار هر دانش آموز یک مهارت شامل فعالیت های فنی و حرفه ای ، هنری ، ادبی اردویی و ... است . 

 
 
 
به اشتراک بگذارید :