21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ ۱۵:۵۴:۵۲
کد مطلب:  ST9uIaTI
رئیس دفتر پژوهش های نظری مطالعات راهبردی نداجا:
آموزش و پرورش نقش مهمی در انتقال فرهنگ دریایی دارد

رئیس دفتر پژوهش های نظری مطالعات راهبردی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: آموزش و پرورش می تواند در زمینه انتقال فرهنگ دریا و شناخت ظرفیت های دریا به دانش آموزان ، اولیا و مربیان نقش ویژه ای ایفا کند.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا؛ امیر دریادار دوم سید مهرداد آل احمد در جلسه گسترش فرهنگ دریایی و بحث انتخاب رشته در زمینه مسائل مربوط به دریا که صبح امروز در ساختمان شهید علاقمندان برگزار شد اظهار داشت: ارتقای فرهنگ دریایی و پیشرفت سواحل کشور مهم است و خوشبختانه ما موقعیت بی نظیر و یا حتی کمتر نظیری در شمال و جنوب کشور و ارتباط با اقیانوس هند داریم.


وی افزود: کشورهای استعمارگر نظیر انگلیس، پرتغال و امریکا از فرصتهای دریایی خود به خوبی استفاده می کنند و کشور ما باید از ظرفیت دریایی بی نظیری که دارد به خوبی استفاده کند همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند در مسیر پیشرفت هرگاه ما به دریا رسیده ایم متوقف شده ایم اگر ما پیشرفت خوبی در عرصه شناخت دریا داشته باشیم و بحث دریانوردی و دریا را در کتب درسی ذکر کنیم حرکت بسیار خوبی در این زمینه صورت خواهد گرفت.


رئیس دفتر پژوهش های نظری مطالعات راهبردی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: خوشبختانه امسال در هنرستان های دریایی اولین دیپلمه ها فارغ التحصیل می شوند و ما باید بتوانیم نهادهای مربوط به دریا را با هم همسو کنیم تا بستر مناسب را برای پیشرفت فرهنگ دریایی کشور فراهم کنیم.


وی گفت: امیدواریم بتوانیم با تفاهم نامه های مشترک در زمینه ارتقا جایگاه فرهنگ دریا و شناخت دریا گام های موثری برداریم .


آل احمد افزود: آموزش و پرورش می تواند در زمینه انتقال فرهنگ دریا و شناخت ظرفیت های دریا به دانش آموزان ، اولیا و مربیان نقش ویژه ای ایفا کند.


وی تصریح کرد: ما باید بتوانیم در زمینه توسعه مشاغل دریایی و تربیت نیروی انسانی متناسب با این مشاغل دریایی را در کشورفراهم کنیم تا از نعمت بی نظیر دریا و موقعیت بسیار خوب کشورمان در این زمینه استفاده کنیم.
 

 
 
 
به اشتراک بگذارید :