22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ ۱۵:۵۷:۵۳
کد مطلب:  4n4VXKlH
برنامه های معاونت پرورشی و فرهنگی برای تابستان دانش آموزان

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برنامه های اوقات فراغت تابستان امسال را برای دانش آموزان تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا؛ حمیدرضا کفاش در حاشیه بازدید از دبیرخانه سی و چهارمین دوره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان سراسر کشور که امروز سه شنبه 11 خرداد در کانون فرهنگی تربیتی سمیه در شهر ری برگزار شد اظهار کرد: برای اوقات فراغت دانش آموزان امسال 27 هزار پایگاه فعالیت خواهند کرد که این تعداد برای 7 میلیون دانش آموز خواهد بود.


وی با اشاره به اینکه این پایگاه های تابستانی مدارس منتخب هستند افزود: فعالیت این پایگاه ها از هفته دوم ماه آغاز خواهد شد. که دانش آموزان می توانند بر اساس دستورالعمل در هفته اول تیر در این پایگاه ها ثبت نام کنند.


معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: بجز این 27 هزار پایگاه تابستانی کانون های تربیتی فرهنگی، دارالقرآنها و پژوهش سراها در تابستان امسال برای دانش آموزان برنامه های مشخصی دارند البته مراکز دارالقرآن ها در ماه مبارک رمضان نیز فعالیت می کنند .


کفاش با اشاره به اینکه بخش دوم فعالیت های معاونت برگزاری جشنواره و برنامه های تابستانی است گفت: جشنواره های فرهنگی هنری که اکنون مرحله کشوری خود را پشت سر می گذارد در اردوگاه باغ رود نیشابور برگزار می شود و تمام آثار به صورت نمایشگاه در می آید.


وی تصریح کرد: یکی از برنامه های معاونت پرورشی و فرهنگی برگزاری اردوهای دانش آموزان در مناطق مرزی است. همچنین اعزام زیارت اولی ها به قم و مشهد و برگزاری اردوی کتابخوانی نیز از دیگر برنامه های ما خواهد بود.


معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: سازمان دانش آموزی نیز برای تابستان دانش آموزان برنامه های خاصی دارد تا دانش آموزان پیشتاز و فرزانه بتوانند اوقات فراغت خود را به خوبی پر کنند.


کفاش در خصوص خبرگزاری پانا اشاره کرد: این خبرگزاری در سه سال اخیر بسیار رشد پیدا کرده است اصل فعالیت خبرگزاری پانا بر دوش دانش آموزان است.


وی در پایان با اشاره به اینکه خبرگزاری پانا جز خبرگزاری های برتر کشور است افزود: امیدواریم با رشد این خبرگزاری بتوانیم در 105 هزار مدرسه حداقل یک خبرنگار داشته باشیم.
 

 
 
 

 

به اشتراک بگذارید :