21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ ۱۶:۰۳:۳۲
کد مطلب:  lh4n0Q0E
حل مشکل نیروی انسانی و محتوایی دارالقرآن‌های آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: نیروی انسانی و بحث برنامه‌ها و محتوا، مشکل ما در دارالقرآن‌های آموزش و پرورش هستند که اصرار داریم هر دو را در سال جاری به نتیجه برسانیم.

علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) با اشاره به فعالیت ۶۵۰ دارالقرآن آموزش و پرورش در سراسر کشور، اظهار کرد: رویکرد آموزش و پرورش در فعالیت دارالقرآن‌ها این است که در گام اول هر منطقه آموزش و پرورش حداقل یک دارالقرآن داشته باشد. 
وزیر آموزش و پرورش افزود: تلاش داریم طی سه سال آینده هر یک از مناطق آموزش و پرورش دو دارالقرآن، یکی برای دانش‌آموزان پسر و یکی برای دانش‌آموزان دختر داشته باشد. 
وی با بیان اینکه ما دارالقرآن را به‌عنوان قرارگاه تعلیم و تربیت قرآنی می‌دانیم، عنوان کرد: امیدواریم با توانمندسازی مدیران و مربیان داارلقرآن‌ها و برنامه‌ریزی‌های محتوایی، بتوانیم تربیت قرآنی را در آموزش و پرورش نهادینه کنیم. 
فانی درباره مشکلات نیروی انسانی که در نخستین سال فعالیت مراکز دارالقرآن آموزش و پرورش وجود داشت، عنوان کرد: بخش عمده‌ای از مشکل نیروی انسانی حل شده است و امسال نیز تلاش داریم این روند را ادامه داده و مشکلات نیروی انسانی در مراکز دارالقرآن را حل کنیم. 
وی ادامه داد: دو نکته اصلی از جمله بحث نیروی انسانی و بحث برنامه‌ها و محتوا در دارالقرآن‌های آموزش و پرورش وجود دارد که اصرار داریم هر دو را به نتیجه برسانیم تا انس با قرآن بین دانش‌آموزان توسعه پیدا کند. 
وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: یکی از تکالیف دارالقرآن‌ها رصد قاریان و حافظان قرآن نوجوان دانش‌آموزان و حمایت آنها است و امیدواریم بتوانیم در هر یک از مناطق آموزش و پرورش استعدادهای قرآنی را شناسایی کرده و این استعدادها را تقویت کنیم تا همین دانش‌آموزان قرآنی امروز، معلمان و مدیران قرآنی فردا شوند.  

به اشتراک بگذارید :