21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ ۱۲:۵۱:۴۵
کد مطلب:  1310134
زنگ کرونا در مدارس

روزنامه رسالت

در پاسخ به مطلب مندرج در روزنامه رسالت به تاریخ 19 مهر99 با عنوان «زنگ کرونا در مدارس« پاسخ معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش را به استحضار می‌رساند؛

  1. بازگشایی و تعطیلی مدارس همانند تمام بخش‌های کشور با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شده و می‌شود.
  2. پروتکل‌های بهداشتی ویژه بازگشایی مدارس توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه و به کلّ کشور ابلاغ شده است.
  3. گروه‌های ارزیابی و بازرسی متشکل از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و آموزش و پرورش بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت نموده و موارد لازم را تذکر می‌دهند.
  4. انتخاب نوع آموزش به صورت مجازی یا حضوری به اختیار دانش آموزان و اولیاء می‌باشد که در همین راستا حدود 80-70 درصد آنان روش مجازی را انتخاب کرده‌اند و سایر موارد با رعایت حداقل زمان حضور (حدود 5/2 ساعت در روز) و کاهش تراکم کلاس‌ها عمدتاً در مناطق روستایی و عشایری که امکان دسترسی به آموزش‌های مجازی را ندارند، برگزار می‌شود.
  5. براساس گزارش‌های رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کمتر از 7 درصد مدارس نیاز به تذکر داشته‌اند و بیش از90 درصد موارد پروتکل‌ها به صورت دقیق اجرا شده است.
  6. آموزش و پرورش شیوه‌های مختلف ارائه آموزش‌های رسمی به دانش آموزان را فراهم نموده و در هر شرایطی آمادگی دارد کهبه صورت مجازی، حضوری، آموزش تلویزیونی و... آموزش را ادامه دهد و در صورت تصمیم ستاد ملی کرونا و یا ستادهای استانی، آموزش حضوری یا مجازی خواهد بود.
به اشتراک بگذارید :