8 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۰۹:۲۴:۴۲
کد مطلب:  hRtrlErR
مدیرکل امورتربیتی و مشاوره آموزش و پرورش:
رشته های دریایی در جداول دروس هنرستان ها به خوبی تثبیت شد

مدیرکل امورتربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت: فرهنگسازی در زمینه مسائل دریایی می تواند از طریق آموزه های دینی و تاریخی که شناخت دریا در آن جایگاه خاصی دارد صورت گیرد

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از پانا؛ مسعود شکوهی در جلسه گسترش فرهنگ دریایی و بحث انتخاب رشته در زمینه مسائل مربوط به دریا که در ساختمان شهید علاقمندان برگزار شد اظهاركرد : همه دنیا به بحث دریا و شناخت آن اهمیت ویژه ای می دهد که این دیدگاه باید در کشور ما نیز به وجود بیاید .

مدیرکل امورتربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش تصريح كرد : ما باید از ظرفیت دریا و ارتباط هایی که می توانیم از طریق دریا داشته باشیم برداشت ویژه ای کنیم و صنایع دریایی و مشاغل دریایی را با توجه به این ظرفیت برنامه ریزی کنیم.

وي خاطرنشان کرد: پس از تحریم های ناعادلانه علیه ایران ظرفیت دریاها اهمیت ویژه ای پیدا کرده و ما باید در این زمینه برای دانش آموزان و اولیای آنها فرهنگ سازی مناسب را انجام دهیم .

شكوهي ادامه داد: فرهنگسازی در زمینه مسائل دریایی می تواند از طریق آموزه های دینی و تاریخی که شناخت دریا در آن جایگاه خاصی دارد صورت گیرد. تا از فرصت هایی که دریا در اختیار ما قرار می دهد به خوبی استفاده کنیم .

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت : بسیاری از کشورها در زمینه تربیت نیروی انسانی برای استفاده از ظرفیت دریا پیشگام هستند و این که کشور ما با آبهای آزاد در ارتباط است یک نعمت عظیم الهی است که بسیاری از کشورها به این نعمت حسرت می خورند.

وی اضافه کرد :در تعیین جدول دروس و رشته های هنرستان ها در رشته کاردانش با جدیت رشته های دریایی تثبیت شد و در نظام 3-3-6 امیدواریم بتوانیم با کمک فعالان عرصه دریا رشته های خوبی را تعریف کنیم و از ظرفیت های آن استفاده کنیم.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: خوشبختانه در برنامه ششم توسعه بحث دریا به خوبی دیده شده و سهم دریا و اقتصاد دریایی و تامین نیروی انسانی مورد نیاز آن در دستور کار قرار گرفته است ما نیز باید صنایع دریایی را افزایش دهیم تا بتوانیم از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.

وی گفت : ارگان های مختلف باید با آموزش و پرورش برای رسیدن به این هدف متعالی که فرهنگ سازی در زمینه ظرفیت دریاهاست با آموزش و پرورش همکاری مشخصی داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :