21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۱۶:۰۶:۴۰
کد مطلب:  p8UAa0Du
معاون پرورشی فرهنگی استان مازندران
برنامه های حوزه پرورشی با اقتصاد مقاومتی عجین شده است

معاون پرورشی فرهنگی استان مازندران گفت: اگرچه شعار سال مقام معظم رهبری در سال های گذشته در روح تمامی برنامه های ما لحاظ شده اما امسال نیز در برنامه های تابستان و برنامه های سال تحصیلی جدید در صدر فعالیت های ما قرار دارد.

محمد شعبانی ورکی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار داشت: با توجه به ضرورت ساماندهی فعالیت های پرورشی، کتاب "درمسیر تربیت" تدوین شده و به چاپ رسیده است در آن برنامه های نو و ابتکاری ازجمله تشکیل گروه های فرهنگی مستقل در مدارس، توجه به نقش شوراهای دانش آموزی پیش بینی شده که بسیار مورد استقبال قرار گرفته و به هویت دینی و ملی دانش آموزان منجر خواهد شد.

 


وی افزود: در استان مازندران همه فعالیت ها باید به دانش آموزان واگذار شود و گروه های فرهنگی مستقل تشکیل دادیم تا استعدادهای دانش آموزان را شناسایی کنیم تا علاوه بر تقویت، آنها را به مهارت تبدیل کنیم.

 

معاون پرورشی فرهنگی استان مازندران ادامه داد: اگرچه شعار سال مقام معظم رهبری در سال های گذشته در روح تمامی برنامه های ما بحث اقتصاد مقاومتی لحاظ شده اما امسال نیز در برنامه های تابستان و برنامه های سال تحصیلی جدید در صدر فعالیت های ما قرار دارد.

 


وی یادآور شد: کارگروه ویژه ای را از نمایندگان همه معاونت ها و مربیان و مشاوران خبره و ارشد تشکیل دادیم تا برنامه های ویژه ای در زمینه کنترل و پیشگیری آسیب های اجتماعی داشته باشیم که نقش مربیان در این برنامه بسیار مهم است.

 


شعبانی ادامه داد: در استان مازندران برای کیفیت بخشی به فعالیت های تابستانی اقدامات متعددی انجام شده که از جمله آنها تهیه دستورالعمل جامع فعالیت های تابستانی، پیش بینی برگزاری اردوهای متعدد در تابستان، تجهیز کانون ها و مراکز تابستانی با کمک اداره کل نوسازی و پیش بینی برنامه های ابتکاری است همچنین ما حدود 200 پایگاه تابستانی در استان داریم.

به اشتراک بگذارید :