8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ ۰۸:۲۲:۱۸
کد مطلب:  1318043
جهت استفاده دانشجویان در فرایند ثبت نام در دانشگاه
سامانه صدور برخط تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش تولید و راه اندازی شد.

سامانه صدور برخط تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش تولید و جهت استفاده دانشجویان در فرایند ثبت نام در دانشگاه راه اندازی شد.

اقای حبیبی گفت: سامانه صدور برخط تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش تولید و جهت استفاده دانشجویان در فرایند ثبت نام  در دانشگاه راه اندازی شد.
     مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش افزود: مزیت این سامانه در ارائه خدمت الکترونیک تاییدیه تحصیلی بصورت برخط است و دانشجویان ( و یا هر متقاضی دیگری) می‌توانند بدون مراجعه به هیچ مکانی حتی دفاتر پیشخوان ، فرم تقاضای درخواست تاییدیه تحصیلی را تکمیل نموده و پس از  پرداخت الکترونیکی  2300 تومان ، سامانه کد پیگیری و تاییدیه درخواست را به آنها ارائه می‌دهد. 
نهادهای دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه های کشور به عنوان استعلام کننده تاییدیه تحصیلی می توانند .
خدمت بر خط تاییدیه تحصیلی را هم از طریق اینترانت گذرگاه دولت(GSB) و هم از طریق اینترنت گذرگاه عمومی دولت(PGSB) دریافت نمایند. و یا حتی نسبت به دریافت کارتابل بر بستر  اینترنت اقدام نمایند. جهت رویت تاییدیه تحصیلی استعلام شونده( متقاضی یا دانشجو) ، کد ملی و کد پیگیری را به سرویس ارائه و تاییدیه تحصیلی را دریافت نمایند. نهادهای متقاضی جهت دریافت اطلاعات بیشتری در خصوص دریافت سرویس می‌توانند با شماره 82283063 دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات تماس حاصل نمایند. 

فرآیند دریافت تاییدیه تحصیلی مدرک دیپلم توسط دانشجویان ورودی سال 99به شرح زیر می باشد:
1- دانشجوبه سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی (دیپلم)  به آدرس https://emt.medu.ir مراجعه نموده و پس از پر کردن اقلام داده ای، یک کد رهگیری دریافت می کند.
2- اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت برخط مرتبط را در سامانه کارسازی کرده باشد، دانشجو می تواند کد رهگیری دریافتی را در محل مشخص شده در سامانه آموزشی دانشگاه درج نماید.
3-  اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت بر خط را در سامانه کارسازی نکرده باشد، دانشجو کد رهگیری را به دانشگاه تحویل داده و کارشناس دانشگاه می تواند پس از مراجعه به آدرس  https://kemt.medu.ir  وارد شده و با وارد کردن کد رهگیری دانشجویان، تاییدیه را دریافت نماید.

به اشتراک بگذارید :