21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ ۱۵:۵۳:۳۱
کد مطلب:  IMIXc1TW
رئیس ستاد اقامه نمازكشور:
برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی اهرمی نیرومندتر از نماز نیست

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: هیچ‌اهرمی نیرومندتر از نماز برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی نداریم و لازم است به نقش نماز در جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی توجه شود.

به گزارش مركزاطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، پيش ازظهرامروزحجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی در اولين جلسه فصلي ستاد اقامه نماز که باحضور وزيرآموزش و پرورش و شوراي معاونان درساختمان شهيدرجايي برگزار شد، با بیان اینکه یک مدیر خوب نباید به عملکرد گذشته توجه کند بلکه باید به این موضوع توجه داشته باشد که چه ظرفیت‌هایی برای آینده وجود دارد تا از آنها استفاده کند، اظهار کرد: امسال برخی افراد بازنشسته شدند، از وزیر آموزش و پرورش می‌خواهم که افرادی پویا، پرتحرک و تازه نفس را جایگزین کسانی کند که از ستاد اقامه نماز بازنشسته شده و رفته‌اند.

وی افزود: می‌دانم که اعتبارات آموزش و پرورش محدود است اما هرچه می‌توانید برای نماز کار کنید. حتی هنوز حق‌الزحمه اسفند و فروردین ائمه جماعات پرداخت نشده است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه امسال چند هزار نفر ورودی دانشگاه فرهنگیان هستند که لازم است برای آنها آموزش شیوه کلاس‌داری و ترویج نماز ترتیب داده شود، گفت: یکی دیگر از پیشنهادات بنده این است که مدیران ستاد نماز عضو شورای آموزش و پرورش شوند.

وی افزود: اگر در حال حاضر اعتبارات شما محدود است، برای طلبه‌هایی که پیش‌نماز هستند، حداقل امکانات رفاهی فرهنگیان را منظور کنید.

قرائتی همچنین با اشاره به اینکه خوب است مدیران و معلمانی که از محبوبیت خاصی برخوردار هستند و الگوی دانش‌آموزان هستند آموزش ارائه نماز ببینند، گفت: در ارزشیابی مدارس برای فرهنگيان فعال درحوزه اقامه نماز نیز نمره‌ای تعیین کنید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: برخی دانش آموزان به این علت نماز نمی‌خوانند که پدر و مادرشان در خانه نماز نمی‌خوانند خوب است که مدرسان انجمن‌های اولیا و مربیان در آموزش‌های خود زمانی را برای اشاعه و ترویج نماز اختصاص دهند.

وی در ادامه به جلسات مقام معظم رهبری با سران قوا درباره آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: تهاجم فرهنگی بیداد می‌کند و ما هیچ‌ اهرمی نیرومندتر از نماز برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی نداریم و لازم است به نقش نماز در جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی توجه شود.

قرائتی خاطرنشان كرد: معمولا موضوع نماز در کتب درسی برخی دوره‌ها مورد توجه قرار گرفته است. لازم است نماز هر سال در برنامه‌های درسی برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف تکرار شود.

به اشتراک بگذارید :