21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ ۱۶:۱۸:۳۱
کد مطلب:  hOUuhM5F
رئیس دبيرخانه کمیسیون آموزش عمومی قرآن
کمیسیون آموزش قرآن اهداف 9 گانه آموزش عمومی قرآن را بررسی می کند

رئیس دبيرخانه کمیسیون آموزش عمومی قرآن گفت: یکی از مصوبات خوب کمیسیون آموزش قرآن اهداف 9 گانه آموزش عمومی قرآن است که تدابیری برای اجرای این موضوعات پیش بینی شده است.

سالار عرفانی نسب در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ضرورت تغییر در یک سری عرصه ها مانند عرصه های فرهنگی احصا شد و امام خمینی تدبیر کردند که شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت کند.

 

وی ادامه داد: کارکرد و ماموریت این شورا روشن است ذیل این موضوع 11 شورا تشکیل شد که یکی از آن شوراهای تاثیرگذار شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور است و دبیرخانه این شورا در شورای انقلاب فرهنگی مستقر است.
 
 
رئیس دبيرخانه کمیسیون آموزش عمومی قرآن بیان کرد: برای اجرای منویات مقام معظم رهبری موضوعی در این شورای قرآنی به تصویب رسید که منشور فرهنگ قرآنی کشور ترویج پیدا کند. 
 
 
وی تصریح کرد: آموزش عمومی قرآن کریم برای پیشبرد برنامه هایی که در راس اهداف آموزش عمومی قرآن است، کمیسیون مهم این شورا است و به وزیر آموزش و پرورش سپرده شده است.
 
 
عرفانی نسب افزود: کمیسیون ترویج و تبلیغ قرآن کریم نیز در این شورا مورد بررسی است که در وزارت ارشاد مستقر شده است سومین کمیسیون این شورا کمیسیون پژوهش و آموزش عالی است که در وزارت علوم و فناوری مستقر است.
 
 
مشاور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گفت: کمیسیون آموزش عمومی مسئولیت آموزش های عمومی قرآن را در بین آحاد مختلف جامعه برعهده دارد در این کمیسیون اعضایی حضور دارند که چهره های موثر قرآنی هستند.
 
 
وی خاطرنشان کرد: یکی از مصوبات خوب کمیسیون آموزش قرآن اهداف 9 گانه آموزش عمومی قرآن است که تدابیری برای اجرای این موضوعات پیش بینی شده است.
 
 
وی اظهار کرد: آموزش و پرورش در تدوین کتب درسی به خصوص کتب قرآنی تکالیفی برای تربیت مربیان طراحی کرده است که این مسئولیت را دانشگاه فرهنگیان برعهده دارد.
 
 
عرفانی نسب بیان کرد: برای اجرای منویات و برنامه ها در استان ها نیز شورایی تشکیل شده است و در تحقق آموزش عمومی قرآن گام های خوبی برداشته شده است.
 
 
رئیس دبيرخانه کمیسیون آموزش عمومی قرآن بیان کرد: قرار است این موضوعات با تشکیل شوراهایی در سطح مناطق نیز برگزار شود.
به اشتراک بگذارید :