21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ ۱۶:۲۱:۰۰
کد مطلب:  XZPsqLgg
معاون پرورشی و فرهنگی استان بوشهر
مربیان پرورشی نقش اساسی در توسعه فرهنگ و کاهش آسیب های اجتماعی دارند

معاون پرورشی و فرهنگی استان بوشهر گفت: مربیان پرورشی نقش اساسی در توسعه فرهنگ و کاهش آسیب های اجتماعی دارند که البته باید برای مربیان دوره های توانمندی در این خصوص برگزار شود.

سیروس فتحی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار داشت : برای شکل گیری هویت دین و ملی جلسات هماهنگ و منسجم تشکل های دانش آموزی در استان بوشهر تشکیل شده و امکان حضور تشکل ها در برنامه های مختلف فراهم شده است از جمله این فعالیت ها می توان اردو های راهیان نور، عتبات عالیات و مناسب های مذهبی و ملی اشاره کرد.

 

 

وی افزود : به جهت آشنایی دانش آموزان با مشاغل و حرفه های مختلف نمایشگاه های تخصصی در مدارس استان بوشهر برگزار شده است و کتاب راهنمای مشاغل استان نیز مرحله نهایی چاپ خود را می گذراند .

 

 

معاون پرورشی و فرهنگی استان بوشهر گفت: در استان بوشهر دیدگاه ها و نظریاتی که در اقتصاد مقاومتی مطرح شده است برای مدارس استان تشریح شده است و امیدواریم بتوانیم با مدیریت بهینه در منابع مالی و کاهش اسراف در برنامه ها بتوانیم در زمینه اقتصاد مقاومتی گام موثری برداریم .

 

 

وی خاطر نشان کرد: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش 6 ساحت تربیتی تعریف شده است که یکی از این ساحت ها ساحت تربیت اجتماعی و سیاسی دانش آموزان است و نقش مربیان پرورشی در این ساحت بسیار چشم گیر است .

 

 

فتحی ادامه داد: هما نطور که ریس جمهور  اشاره کرده است آموزش و پرورش نقشی اساسی در فرهنگ و کاهش آسیب های اجتماعی دارد به همین منظور باید دوره های توانمند سازی مربیان پرورشی برگزار شود تا آنها بتوانند نقش اساسی خود در زمینه ارتقاء فرهنگ و کاهش آسیب های اجتماعی را به خوبی برای دانش آموزان ایفا کنند .

 

 

وی تصریح کرد: در استان بوسهر از اردیبهشت ماه تقویم اجرایی ، پوستر های تبلیغاتی و برنامه ریزی های لازم جهتا اوقات فراغت دانش آموزان در ایام تابستان تهیه شده است و در استان حدود 23 کانون فرهنگی تربیتی ، 21 مرکز دارالقرآن ، 8 اردوگاه ، فضا ها های ورزشی و بیش از 60 پایگاه مدرسه ای برای تامین اوقات فراغت دانش آموزان در نظر گرفته شده است .


 معاون پرورشی و فرهنگی استان بوشهر یادآور شد: البته پایگاه های مدرسه ای اوقات فراغت با توجه به استقبال دانش آموزان قابل توسعه خواهد بود .

 

 

به اشتراک بگذارید :