21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ ۱۶:۲۳:۰۴
کد مطلب:  w2dDpfIp
مشاور معاون وزیر آموزش و پرورش :
باید جوانان را از نظر فرهنگی و سیاسی تربیت کنیم

مشاور معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: ما باید جوان خود را از نظر فرهنگی و سیاسی تربیت کنیم تا بتواند راه خود را پیدا کند زیرا دشمنان می خواهند آنها را در بیراهه های فرهنگی گرفتار کنند.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا؛ اسماعیل بحری زاده در کارگاه آموزشی–توجیهی ویژه مسئولان امور نمایندگان مجلس دانش آموزی در استان ها که صبح امروز 16 خرداد ماه در سازمان دانش آموزی برگزار شد اظهار داشت: ما باید الگوهای رفتاری مناسبی را به دانش آموزان معرفی کنیم الگوهایی از ائمه اطهار، شخصیتهای علمی ادبی و هنری کشور تا بتوانند از آن الگوها برای تعالی خود استفاده کنند.


وی افزود: مقام معظم رهبری بر سه واژه تحصیل، تهذیب و ورزش تاکید دارند و می فرمایند جوانان ما باید بتوانند به هیجانات خود پاسخ بدهند.اگر جوانی در فعالیتهای هنری ، ادبی و فرهنگی بتواند استعداد خود را بروز بدهد و زمینه آن برای وی فراهم شود به خوبی می درخشد و می تواند خود را تخلیه کند و همین امر موجب رشد و تعالی جوان خواهد شد.


مشاور معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ما باید جوان خود را از نظر فرهنگی و سیاسی تربیت کنیم تا بتواند راه خود را پیدا کند زیرا اگر دشمنان بتوانند آنها را در بیراهه های فرهنگی گرفتار کنند جوانان ما منحرف می شوند.


وی گفت: جوان ما باید بیاموزد که تنها به رشد جسمانی خود اکتفا نکند بلکه برای رشد روحانی خود نیز تلاش کند اگر بتوانیم این زمینه را در دانش آموزان فراهم کنیم بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی و آسیب های اجتماعی کاهش می یابد.


بحری زاده ادامه داد: ما باید بتوانیم برای دانش آموزان جلسات مشاوره اخلاقی و اعتقادی داشته باشیم تا آنها از نظر اعتقادی و اخلاقی دارای مصونیت شوند. همچنین نباید در ذهن دانش آموزان توهم ایجاد شود وآنها را وارد جناح بندی های سیاسی کنیم زیرا ممکن است به دلیل شناخت کم دچار افسردگی شوند و نتوانند به خوبی نقش خود را ایفا کنند دانش آموزان ما باید حضور فعالی در کارهای تشکیلاتی داشته باشند و به آنها مسئولیت هایی توام با هدایت و نظارت سپرده شود.

 
 
 
به اشتراک بگذارید :