7 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۷ ۰۸:۴۹:۵۷
کد مطلب:  Xlvv3kMt
معاون پرورشی و فرهنگی وزیرآموزش و پرورش:
مربیان باید آموزش های لازم را برای ارتباط با جوانان بیاموزند

معاون پرورشی و فرهنگی وزیرآموزش و پرورش گفت: مربیان باید آموزش های لازم را برای برخورد با نوجوان و جوان آموخته باشد تا بتوانند آنها را از نظر اجتماعی و سیاسی تربیت کند

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از معاونت پرورشي و فرهنگي، حمیدرضا کفاش در کارگاه آموزشی – توجیهی ویژه مسئولان امور نمایندگان مجلس دانش آموزی در استان ها که در سازمان دانش آموزی برگزار شد  با بيان اين كه کارکرد مجلس شورای دانش آموزی ماکتی از واقعیت جامعه است؛ اظهاركرد : دانش آموز عضو مجلس دانش آموزي ، مدیران و نمایندگان مجلس آینده خواهند بود و باید کارهایی را به نمایندگان مجلس دانش آموزی بسپاریم تا بتوانیم مدیریت را به نسل جدید منتقل کنیم. البته باید برنامه ها و فعالیت های مجلس دانش آموزی مبتنی بر آموزش باشد و واقعیت ها را برای آنها ترسیم کنیم.

وي با بيان اين كه یادگرفتن روانشناسی کودک و نوجوان برای مربیانی که ارتباط مستقیم با دانش آموزان دارند لازم است تصريح کرد: مربیانی که آموزش های لازم را برای برخورد با نوجوان و جوان آموخته باشند می توانند دانش آموزان را از نظر اجتماعی و سیاسی تربیت کنند.

كفاش با اشاره به اين كه شش ساحت برای تربیت درسند تحول بنیادین ذکر شده است، ادامه داد: ما نباید فقط دانش آموزان را به درس خواندن و فعالیت های علمی محدود کنیم زیرا انسان های تک ساحتی نمی توانند فردای جامعه را بسازند .

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش افزود : مربیان ما باید با دانش آموزان دوست وهمراه باشند و اگر می خواهیم با نمایندگان دانش آموزی ارتباط برقرار کنید ابتدا باید نحوه ارتباط با نوجوانان و جوانان را بیاموزید تا بتوانید آنها را در مسیر درست هدایت کنید.

وی شوراهای دانش آموزی و مجلس دانش آموزی ، فلسفه تربیتی دارند، یادآور شد: دانش آموز باید بیاموزدکه او فقط در حد فضای مدرسه می تواند نظر دهد واگر انتخاب شد چگونه با کسانی که انتخاب نشده اند برخورد کند و همچنین با مدیر و مجموعه مسئولان چگونه ارتباط برقرار کند.

كفاش با بيان اين كه بهترین راه نفوذ در جوانان این است که بتوانیم در دل و قلب نوجوانان نفوذ کنیم. افزود : باید به دانش آموزان بیاموزیم که نقش خود را در جامعه ایفا کنند در فعالیت های سیاسی مشارکت داشته باشد تا بتوانند در وضعیت آینده جامعه خود موثر باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر ادامه داد: وظایف نمایندگان مجلس دانش آموزی مشخص است و باید آموزش لازم را در زمینه این وظیفه به آنها بدهیم که این آموزش ها باید در استان ها اتفاق بیفتد تا دانش آموزان وظایف خود را به درستی بشناسند.

به اشتراک بگذارید :