22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ ۱۰:۲۹:۲۲
کد مطلب:  1331868
آزمایشگاه کانون تجربه و یادگیری

معاون آموزش متوسطه ی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: آزمایشگاه های مدارس کانون های موثر؛در فرایند یاد دهی و یادگیری، و محلی برای کسب تجربه دانش آموزان بر مبنای سند تحول بنیادین است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، رضا یکه خانی صبح امروز با بیان این خبر اظهار کرد: با عنایت  به راهکار 3-14 سند تحول بنیادین، اهتمام به طراحی ، تجهیز و ساخت مناسب آزمایشگاه در تمام مدارس به عنوان محیط تعلیم و تربیت مورد تاکید قرار دارد.

وی، اضافه کرد:مدیریت وراهبری تجهیز آزمایشگاه ها، نظارت و ارزیابی آزمایشگاه های تجهیز شده وانجام فعالیت های آزمایشگاهی وتنوع بخشی به محیط های یادگیری درفرایند تعلیم و تربیت رسمی از مهمترین عوامل نامگذاریروز 11 آبان به عنوان روز آزمایشگاه درمدارس؛ به شمار می رود.

معاون آموزش متوسطه ی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که در آزمایشگاه با بهره گیری از تفکروتجربه می توان بستر مهارت آموزی و توانمند سازی دانش آموزان را بیش از پیش در برخورد با مسائل زندگی و توسعه علوم؛ فراهم ساخت، بیان کرد: فعالیتهای آزمایشگاهی یکی از ارکان آموزشی علوم تجربی محسوب می شود.

به گفته یکه خانی،فعالیت های آزمایشگاهی،زمینه رشددانش علمی،مهارت ونگرشهای علمی دانش آموزان استان رافراهم می کند.

به اشتراک بگذارید :