21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۷ ۱۴:۴۷:۳۲
کد مطلب:  65Trw8ak
معاون پرورشی و فرهنگی گیلان
دانش آموزان را با اقتصاد مقاومتی آشنا کنیم

معاون پرورشی و فرهنگی استان گیلان گفت: ما می توانیم از طریق آموزش صحیح دانش آموزان در مورد بستر هایی که اقتصاد مقاومتی برای جامعه فراهم می کند این موضوع را در ذهن آنها نهادینه کنیم .

سیده حمیرا ذکی پور در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار داشت : تشکل های دانش آموزی نقش بسزایی در شکل گیری هویت دینی و ملی دانش آموزان دارند باید در این تشکل ها به دانش آموزان تمرین دموکراسی و فعالیت های سیاسی و اجتماعی داده شود و علاوه بر آن تمرین گفتمان سازی در آنها انجام شود تا نسبت به مسائل بصیرت پیدا کنند .


وی افزود : موضوع مهارت آموزی در شورای آموزش و پرورش استان گیلان مطرح شده است و همه دستگاه های مرتبط با آموزش و پرورش شعار هر دانش آموز یک مهارت را در دستور کار قرار داده و تابستان سال گذشته نیز این موضوع به یک جریان فرهنگی تبدیل شد و ادامه دارد .


معاون پرورشی و فرهنگی استان گیلان ادامه داد: اقتصاد مقاومتی یعنی عقلانیت حاکم بر اقتصاد باشد و با اقتصاد ریاضتی متفاوت است بنابراین باید جامعه و به ویژه ادارات را به مصرف تولیدات سوق دهیم البته ما می توانیم از طریق آموزش صحیح دانش آموزان در مورد بستر هایی که اقتصاد مقاومتی برای جامعه فراهم می کند این موضوع را در ذهن آنها نهادینه کنیم .


وی یادآورشد : مربیان پرورشی نقش بسیار موثری در آگاهی بخشی و آموزش دانش آموزان در زمینه های فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی دارند.


ذکی پور گفت: در استان گیلان دبیرخانه اوقات فراغت دانش آموزان با مصوبه شورای آموزش و پرورش به ریاست استاندار تشکیل شده و سیاست ها و برنامه های اوقات فراغت تعیین شده و جهت دهی لازم به فعالیت سایر دستگاه ها صورت گرفته است .


وی ادامه داد : حدود 300 پایگاه اوقات فراغت در آموزش و پرورش استان گیلان برای غنی سازی اوقات فرغت دانش آموزان تعیین شده است و علاوه بر آن از ظرفیت سایر دستگاه نیز برای این مهم استفاده می شود . 
 

به اشتراک بگذارید :