21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ ۰۸:۳۸:۰۲
کد مطلب:  ptokTHVT
معاون پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
تحليل محتواي كتب درسي جديدالتاليف با رويكرد پرورشي و فرهنگي

معاون پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش از اجراي دومين مرحله ارزشيابي و تحليل محتواي كتب درسي جديدالتاليف پايه هاي چهارم، پنجم و نهم با رويكرد پرورشي و فرهنگي در سال 95-1394 در دبيرخانه استان كرمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل معاونت پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش، حميدرضا كفاش اظهار داشت: ارزشيابي و تحليل كتب درسي جديدالتاليف در راستاي عملياتي شدن راهكار 1-1- مبني بر حاكميت رويكرد فرهنگي- تربيتي در توليد محتوا و تقويت شايستگي هاي پايه دانش آموزان، و راهكار: 1-2- مبني بر بازنگري و اصلاح برنامه هاي درسي مبتني بر رويكرد فرهنگي- تربيتي و تقويت و توسعه جنبه هاي تربيتي و اخلاقي آنها به منظور فراهم آوردن زمينه پذيري دانش آموزان براساس فرهنگ اسلامي- ايراني مي باشد.

وي با بيان اينكه ارزشيابي و تحليل كتب درسي جديدالتاليف با رويكرد پرورشي و فرهنگي توسط گروه هاي كانوني و نظارت سرگروه آموزشي درس پرورشي هر استان در دي و بهمن ماه هر سال انجام مي شود تصريح كرد: در اين برنامه مأموريت بررسي هر كتاب به 3 استان داده شده كه به صورت استانهاي معين و استانهاي مجري همكاري مي‌كنند.

كفاش افزود: مقرر شده است كه اين كار در دبيرخانه استان كرمان تجميع، ويراستاري علمي -  ادبي و در قالب يك مجلد جهت بهره گيري در چاپ‌هاي بعدي كتابهاي درسي به دفتر تأليف كتابهاي درسي سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي ارسال شود.

شايان ذكر است : هر كتاب درسي طبق دو معيار: 1- محتوا از منظر پرورشي و فرهنگي و  2- هنري و زيبايي شناختي مورد تحليل قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید :