21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ ۰۹:۴۰:۵۲
کد مطلب:  QNW3bsLT
معاون پرورشی سیستان و بلوچستان:
زمینه فعالیت های اقتصادی برای دانش آموزان وجود دارد

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: در استان ما زمینه فعالیت های اقتصادی برای دانش آموزان وجود دارد و ضرورت دارد که این مهارت ها سازماندهی شوند و تعداد بیشتری از دانش آموزان را جذب این فعالیت ها کنیم.

سعیده سرگلزایی مقدم در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا درخصوص اقدامات این معاونت در اجرای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ هویت ملی و دینی اظهار داشت: برای تحقق تاکیدات مقام معظم رهبری نیاز به برنامه ریزی جدی است. در نظر داریم گفتمان های دینی و ملی با حضور اساتید مجرب و خود دانش آموزان بطور وسیع برگزار کنیم تا دانش آموزان احساس نیاز کرده، خودشان مشتاق شوند و در راه شناسایی هویت ملی و دینی و عمل به آن بکوشند.

 

وی درخصوص زمینه های مهارت آموزی دانش آموزان در استان سیستان و بلوچستان گفت: در استان سیستان و بلوچستان زمینه فعالیت های اقتصادی برای دانش آموزان وجود دارد از جمله مهارت های سوزن‌دوزی، آیینه کاری روی لباس، خیاطی، سرمه دوزی، بافت تور ماهیگیری و ... وجود دارد و ضرورت دارد که این مهارت ها سازماندهی شوند و تعداد بیشتری از دانش آموزان را جذب این فعالیت ها کنیم.

 

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ادامه داد: سعی شده است در جهت تحقق شعار "اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل" از همه فرصت ها در استان استفاده شود؛ خصوصا بحث دانش آموز محوری و سپردن مسئولیت ها به دانش آموزان در اولویت قرار گرفته است.

 

سرگلزایی مقدم در خصوص تاکیدات رییس جمهور پیرامون نقش اساسی آموزش و پرورش در ارتقاء فرهنگ و کاهش آسیب های اجتماعی در نسل جوان گفت: نقش مربیان پرورشی در این خصوص بسیار پررنگ است و لازم است به عنوان رهبران تربیتی عمل کنند و با ایجاد حس خودباوری در دانش آموزان و افزودن عزت نفس آنان با مشارکت دادن دانش آموزان در برنامه های متنوع علمی، فرهنگی، تربیتی و ورزشی می توانند اثرگذار باشند.

 

وی به فعالیت های تابستانی حوزه پرورشی در استان سیستان و بلوچستان پرداخت و گفت: همه امکانات از جمله فضاهای آموزشی و پرورشی در مدارس، کانون های فرهنگی هنری، سالن های ورزشی، مراکز دارالقران ها و اردوگاه ها در اختیار طرح های تابستانی قرار می گیرند.

 

سرگلزایی مقدم خاطرنشان کرد: البته در بسیاری شهرستان ها خصوصا مناطق مرزی امکانات بسیار محدود است و این محل ها نیازمند توجه بیشتری هستند.

 
 
 
به اشتراک بگذارید :