21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ ۰۹:۵۳:۴۴
کد مطلب:  bcXhUT65
معاون پرورشی آموزش و پرورش استان یزد:
دانش‌آموزان یزدی با شعار ˝هر دانش آموز یک مهارت˝ آموزش دیدند

معاون پرورشی آموزش و پرورش استان یزد گفت: دانش آموزان استان با شعار ˝هر دانش آموز یک مهارت˝ به کانون های فرهنگی تربیتی، مراکز آموزش فنی و حرفه ای و سایر پتانسیل های موجود استان ارجاع داده شدند و آموزش های لازم را دیدند.

 علی سرداری اردکان در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا درخصوص اقدامات این معاونت در اجرای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ هویت ملی و دینی اظهار داشت: با عنایت به آموزه های دینی درخصوص سبک های زندگی اسلامی – ایرانی برنامه هایی استخراج شده و به صورت گفتمان دینی و همچنین در قالب برنامه های مختلف مدرسه و فعالیت های فوق برنامه و نشست های اولیاء عملیاتی شده است و نقش تشکل ها با توجه به علاقه دانش آموزان به حضور در تشکل ها و شکل های متفاوت برنامه ها که تماما منطبق بر آموزه های دینی و ملی است بسیار اثرگذار بوده است.

 

وی با اشاره به قابلیت های استان یزد در زمینه مهارت آموزی گفت: با استفاده از توان کانون های فرهنگی تربیتی و همچنین مراکز آموزش فنی و حرفه ای و سایر پتانسیل های استان، دانش آموزان با شعار "هر دانش آموز یک مهارت" به این مراکز ارجاع داده شدند و آموزش های ازم را دیدند و همچنین استفاده از ظرفیت هنرستان ها در این زمینه بسیار راهگشا بود.

 

معاون پرورشی آموزش و پرورش درخصوص برنامه های این معاونت در استان در زمینه همسویی با شعار "اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل" اظهار داشت: در برنامه های استانی سعی بر این بوده که رویکرد اقتصاد مقاومتی یعنی حداقل هزینه و بهره وری بالاتر در برنامه ها مد نظر باشد. همچنین تلاش شد که این شیوه را در بین نسل جوان ترویج داده و نهادینه کنیم.

 

سرداری درخصوص تاکیدات رییس جمهور نقش اساسی آموزش و پرورش در ارتقاء فرهنگ و کاهش آسیب های اجتماعی در نسل جوان گفت:مربیان به عنوان پرچمدار این امر نقشی کلیدی دارند چون به اشکال متفاوت با دانش آموزان ارتباط دارند و بنابراین نفوذ بیشتری روی بچه ها دارند و اثرگذارتر هستند.

 

وی در خصوص برنامه های تابستانی حوزه پرورشی در استان یزد گفت: کلیه مراکز فنی، کانون های فرهنگی تربیتی، دارالقران ها، پژوهشسراها، اماکن ورزشی و تربیتی و ... در این راستا فعال شده اند و از ظرفیت سایر نهادها هم استفاده شده است که در زمینه مهارت آموزی ، سرگرمی، تربیت بدنی و ... فعالیت دارند و همچنین از پتانسیل گردشگری استان نیز استفاده شده و برنامه های اردویی سازنده هم برای تابستان پیش بینی شده است.

 

به اشتراک بگذارید :