3 جمادی‌الثانی 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ ۱۵:۴۲:۴۱
کد مطلب:  1353990
استاندار خوزستان در آیین اهدای ۲۰۰۰ تبلت به دانش آموران شهرستان بندرماهشهر عنوان کرد:
رشد متوازن فرهنگی اجتماعی جامعه در گرو توجه ویژه به آموزش و پرورش است/نیروی انسانی زیرساخت اصلی توسعه جوامع انسانی است

استاندار خوزستان با تاکید بر ضرورت توجه همه جانبه به آموزش و پرورش؛ بیان کرد: رشد متوازن و توسعه اجتماعی و فرهنگی جوامع انسانی تنها با توجه به زیرساخت نیروی انسانی تربیت شده توسط نهاد تعلیم و تربیت محقق می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان؛ غلامرضا شریعتی ظهر امروز پنج شنبه ۶ آذرماه ۹۹ در آیین اهدای ۲۰۰۰ تبلت به دانش آموزان شهرستان بندر ماهشهر توسط منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اظهار کرد: اقدام وزین شورای راهبردی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در تامین ۲۰۰۰ تبلت برای استمرار آموزش در شهرستان بندر ماهشهر گامی مهم در راستای تحقق مسئولین اجتماعی این شورا است‌.

 

 

وی با بیان اینکه نیروی انسانی توانمند زیرساخت توسعه همه جانبه کشور است؛ توضیح داد: آموزش و پرورش به عنوان مهمترین و اصلی ترین دستگاه ها در حوزه تربیت نیروی انسانی نقش بی بدیلی در بسترسازی برای توسعه جامعه ایفا می کند.

 

 

استاندار خوزستان ادامه داد: سرمایه گذاری در حوزه تعلیم و تربیت امری مهم و ضروری است. البته باید توجه داشت که نتیجه این اقدامات تدریجی و پیوسته است و بر همین اساس می بایست با تمام توان در راستای برنامه ریزی جهت کمک به این نهاد مهم و تاثیرگذار گام های اساسی برداشته شود‌.

 

 

شریعتی در عین حال با اظهار اینکه نیروی انسانی می بایست در تناسب با نیاز صنعت تربیت یابد؛ اظهار کرد: دلیل پیشرفت جوامع امروزی توجه به مقوله ایجاد هماهنگی بین رشد نیروی انسانی و بهره وری پویا با سرمایه گذاری است.

 

 

رئیس شورای آموزش و پرورش استان خوزستان در ادامه با بیان اینکه سرمایه گذاری در آموزش و پرورش بی شک منجر به ایجاد ارزش افزوده برای کشور خواهد شد؛ خاطرنشان کرد: توسعه بهره وری مهمترین راهکار برون رفت از مشکلات اقتصادی که این امر در گرو تربیت نیروی انسانی متناسب با نیازهای روز صنعت می باشد. البته پرواضح است که این روند اصلی تنها با نقش آفرینی آموزش و پرورش امکان پذیر خواهد شد.

 

 

وی در پایان یادآور شد: امیدواریم  با همکاری نهادها و دستگاه های اجرایی و همچنین دیگر دستگاه های حمایتی می توان شاهد ارتقای شاخص های مناطق کم برخوردار به ویژه در حوزه آموزش و پرورش باشیم.

به اشتراک بگذارید :