3 جمادی‌الثانی 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ ۱۵:۴۹:۴۵
کد مطلب:  1353992
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
شاخص تربیتی برای ما پرورش انسان‌های راستگو، مسئولیت‌پذیر و متعهد است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در دیدار با معاون جدید آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران گفت: قله‌ی آمال و آرزوهای ما در تعلیم و تربیت کنکور نیست. شاخص تربیتی برای ما پرورش انسان‌های راستگو، مسئولیت‌پذیر و متعهد است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» ظهر امروز در دیدار با معاونان آموزش ابتدایی سابق و جدید آموزش و پرورش مازندران، توجه به مناطق محروم را براساس سند تحول بنیادین از اصول ضروری و دستور کار اصلی دستگاه تعلیم و تربیت استان دانسته و توجه به این حوزه را از مهم‌ترین مأموریت‌های آموزش ابتدایی ذکر کرد.

وی با بیان اینکه مسئولیت خطیری بر عهده گرفته‌ایم و در مقابل تمام دانش‌آموزان مسئولیم، افزود: اصلی‌ترین مبحث در زیست‌بوم جدید که بخش اعظم آموزش‌ها از طریق مجازی دنبال می‌شود، پوشش حداکثری است. در این شرایط باید به طور جدی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل را شناسایی کرده و راه‌های بازگشت آنان به تعلیم و تربیت را هموار سازیم. در این راه می‌توانیم از ظرفیت استانداری مازندران کمک‌های شایانی دریافت کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران حداکثر پاسخگویی، مسئولیت‌پذیری، ارتباط و حضور را از جمله مهم‌ترین اصول کاری در چنین شرایطی دانسته و تصریح کرد: دوره ابتدایی بسیار مهم است و ما نیازمند یک طرح و برنامه ویژه برای این حوزه هستیم. شناسایی استعدادها و بارور ساختن خلاقیت‌های دانش‌آموزان بسیار اهمیت دارد. آقای میرشفیعی در این عرصه زحمات بسیاری متقبل شدند که جای قدردانی دارد.

سعدی پور با بیان اینکه قله‌ی آمال و آرزوهای ما در تعلیم و تربیت کنکور نیست بلکه شاخص تربیتی برای ما پرورش انسان‌های راستگو، مسئولیت‌پذیر و متعهد است، گفت: اینکه مغز دانش‌آموزان را به انباری از دانش صرف تبدیل کنیم فایده‌ای ندارد. ما نیازمند پرورش خرد در افراد هستیم. خرد یعنی اینکه فرد چگونه می‌تواند از دانش خود استفاده کرده و آنرا در زندگی اجتماعی بکار بندد.

به اشتراک بگذارید :