3 جمادی‌الثانی 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ ۲۰:۰۶:۱۵
کد مطلب:  1354024
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در گفتگو با مدیران مدارس استان  :
شیوه نامه نظارتی و تشویقی، فعالیت های حداکثری و بسته های تحولی آموزش و پرورش را تشریح کرد

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در گفتگو با مدیران مدارس در شبکه شاد ، شیوه نامه نظارتی و تشویقی و فعالیت های حداکثری و بسته های تحولی آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری را تشریح و بر اجرایی شدن آنها تاکید کرد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان صبح امروز رشید قربانی در سومین گفتگوی خود با مدیران مدارس که در شبکه شاد برگزار شد با تبریک هفته مبارک بسیج و تقدیر و تشکر از زحمات مدیران مدارس استان، به وضعیت حاضر و شرایط غیر مترقبه غیر محتمل اشاره کرد و گفت: در این موقعیت همه همکاران به سهم خود تلاش نموده و فرایند یاددهی و یادگیری و آموزش مجازی دانش آموزان در حال پیگیری است .

 وی افزود : در این شرایط حساس ،ضرورت دارد تصمیمات جامع ، منعطف و عقلانی اتخاذ و با بهره گیری از کلیه ظرفیت ها، اهتمام لازم برای تعلیم و تربیت دانش آموزان صورت گیرد .

قربانی با اشاره به ۱۰ فعالیت محوری ابلاغی وزیر محترم آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری، پوشش حداکثری دانش آموزان را یکی از اولویت های کاری عنوان کرد و گفت: مدیران مدارس باید از پوشش حداکثری و صد در صدی دانش آموزان اطمینان حاصل کنند و هر اقدامی که لازم باشد در این راستا صورت گیرد .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان ارتباط حداکثری در سطوح مختلف را دومین فعالیت محوری مورد تاکید وزارت عنوان کرد و گفت : در این راستا ، باید استان با شهرستان، شهرستان با مدارس و مدیران مدارس نیز با معلمان، دانش آموزان و اولیا تعامل و ارتباط مستمر داشته باشند .

وی افزود : در این ارتباط مدیران مدارس  باید با بهره‌گیری از امکانات ارتباطی از جمله پیامک، تلفن ، کانال های مجازی و ... با دانش آموزان، والدین و معلمان ارتباط داشته باشند و همه احساس کنند که مدرسه زنده و فعال است و اقدامات مسئولانه پیگیری می شود .

قربانی بر برگزاری جلسات شورای مدرسه و جلسات شورای معلمان متناسب با شرایط تاکید و تصریح کرد: باید وضعیت تحصیلی هر دانش آموز بر اساس اطلس آموزشی تهیه و عملکرد دانش آموزان در یک صفحه تکمیل، مستند سازی و به والدین منعکس شود .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان انعطاف پذیری حداکثری متناسب با شرایط را دیگر فعالیت محوری در دستور کار مدیران مدارس عنوان کرد و اظهار داشت: با انعطاف در برنامه و تشخیص به موقع، باید فعالیت ها پیگیری و در صورت نیاز ضمن بازنگری ، نقاط ضعف جبران شود .

وی در بخش دیگری از سخنان خود از تهیه و تدوین شیوه نامه نظارتی و ارسال آن به واحد های اداری و آموزشی استان خبر داد و با تاکید بر مبنا قرار گرفتن این شیوه نامه،  اظهار داشت: در قالب این برنامه نظارتی که در دو سطح استان با شهرستان و شهرستان و مناطق با مدارس اجرایی می شود، جنبه ترغیب و تشویق همکاران هم در نظر گرفته شده است که به زودی دستورالعمل تشویقی نیز ابلاغ می شود .

 

قربانی با اشاره به اهتمام و تلاش مضاعف تعدادی از مدیران و معلمان به خصوص در شرایط حاضر ، گفت : در اجرای بسته تشویقی حداقل ۱۰ درصد از مدیران مدارس، ۵ درصد معلمان و درصدی از ناظران و عملکرد اداری شهرستان ها و مناطق مورد تشویق قرار خواهد گرفت .

وی افزود : در سال تحصیلی جاری معلمان نمونه در قالب این شیوه نامه نظارتی و تشویق انتخاب و معرفی خواهند شد و باید از کسانی که در این شرایط تلاش ویژه می کنند و فعالیت چشم گیری دارند ، تقدیر شود .

قربانی ادامه داد : با هماهنگی صورت گرفته ، مقرر هست همکاران فعال با همکاری رسانه ها ، به خصوص صدا و سیمای مرکز استان و با تهیه برنامه و فیلم  از عملکرد همکاران، آنان به عنوان الگوی موفق به جامعه معرفی شوند .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به ۲۵ بسته تحولی ابلاغی وزیر محترم آموزش و پرورش اشاره کرد و ضمن تشریح گستره عمل و اقدامات لازم در خصوص بسته های تحولی در سطوح مختلف، گفت : بسته های تحولی از جمله طرح کوچ ، خوانا و ...به واحد های اداری و آموزشی استان ابلاغ و در حال پیگیری است که ضرورت دارد همکاری و همراهی لازم در راستای اجرایی شدن آن صورت گیرد .

وی هم چنین بر شناسایی و جذب دانش آموزان تارک و بازمانده از تحصیل و انعکاس گزارش آن به ادارات تاکید کرد و با اشاره به ارسال جدول زمانبندی برنامه آموزشی در فضای مجازی ابلاغی وزارت، به شهرستان ها و مناطق ، خواستار اطلاع رسانی آن به خانواده ها و معلمان شد و گفت : اقدامات باید در چارچوب برنامه زمان بندی ابلاغی باشد.

وی با اشاره به ابلاغ شیوه نامه ثبت نام نو آموزان پیش دبستانی مجازی  از مدیران مدارس ابتدایی استان خواست، بستر و زمینه لازم را برای ثبت نام نو آموزان واجد شرایط فراهم نمایند تا این نو آموزان ضمن ثبت نام در این طرح که به صورت رایگان انجام می شود در برنامه سنجش نیز شرکت کنند تا سال تحصیلی آینده با تجربه پیش دبستان وارد مدرسه و پایه اول شوند .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان هم چنین در ادامه این نشست مجازی به تشریح توصیه های وزیر محترم آموزش و پرورش در خصوص شرایط سال تحصیلی جاری، سختی و پیچیدگی کار، ضرورت مراقبت در اجرای برنامه ها و ... پرداخت و گفت : با توجه به تاکید مقام عالی وزارت، هیچ وقت از لفظ تعطیلی مدارس استفاده نشود ، چرا که مدرسه جایگاه اصلی استمرار  روند آموزش است .

وی در بخش پایانی سخنان خود به سوالات مدیران مدارس در موضوعات مختلف از جمله شبکه دانش آموزی شاد ، نحوه برگزاری آزمون های نوبت اول دانش آموزان ، برگزاری کلاس های دروس عملی و کارگاهی هنرستان‌ها، نحوه اخذ شهریه در مدارس دولتی به ویژه مدارس شاهد و هیات امنایی، اجرای رتبه بندی معلمان از سال جدید و .... پاسخ داد .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در خاتمه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شبانه روزی فرهنگیان خدوم و فعالیت معلمان در استمرار فرایند آموزش ، بر ایمنی مدارس و حفظ سلامت دانش آموزان و فرهنگیان تاکید کرد و از اهتمام ویژه مدیران و روسای آموزش و پرورش در پیگیری امور، تلاش مضاعف مدیران مدارس، مدیر اموزکاران، معاون دبیران ، معلمان ، عوامل اجرایی و آموزشی مدارس و کلیه دست اندرکاران تعلیم و تربیت استان تشکر و برای همگان آرزوی صحت و تندرستی نمود .

 

به اشتراک بگذارید :