3 جمادی‌الثانی 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ ۱۶:۵۳:۱۰
کد مطلب:  1354195
مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان خبر داد:
کسب مدال طلای کشوری توسط دانش آموزان خوزستانی در سیزدهمین لیگ علمی بین المللی پیشگامان ایران اسلامی

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان، از کسب مدال طلای کشوری در سیزدهمین لیگ علمی بین المللی پیشگامان ایران اسلامی ۹۹-۹۸ توسط دانش آموزان استان خوزستان خبرداد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، کورش مودت روز جمعه 7 آذر ماه 99 در گفت و گو با روابط عمومی ضمن اعلام این خبر گفت: لیگ علمی بین المللی پایا با هدف گسترش خدمت رسانی بسیج دانش آموزی در عرصه علمی-بومی سازی، تقویت انگیزه و هوش و تقویت روحیه پژوهشی در چهار مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی برگزار شد که دانش آموزان استان خوزستان موفق به کسب مدال طلا در این دوره از رقابت ها شدند.

 

وی با بیان اینکه امسال 496 تیم پنج نفره دانش آموزی در استان در مرحله مقدماتی به رقابت با یکدیگر پرداختند، افزود: از این تعداد ۹۵ تیم وارد مرحله نیمه نهایی شدند و  ۳ تیم از شوشتر و دزفول و یک تیم از ناحیه ۴  اهواز به مرحله فینال راه پیدا کردند و حوزه بسیج 4 خواهران (دبیرستان دوره اول فرزانگان یک) ناحیه 4 اهواز از خوزستان موفق به کسب مدال طلای کشوری شد.

 

مودت توضیح داد:  لیگ علمی پایا اولین مسابقه گروهی کشور و بزرگترین لیگ گروهی علمی جهان اسلام برای دانش آموزان پایه های ششم تا نهم در رشته های علوم پایه و متوسطه دوره دوم در رشته های ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، کامپیوتر و برنامه نویسی است.

مدیرکل آموزش وپرورش استان خوزستان کسب این موفقیت را به دانش آموزان فرزانگان پایه هشتم ناحیه 4 اهواز و کلیه دانش آموزان، والدین و فرهنگیان استان خوزستان تبریک گفت.

 

 

به اشتراک بگذارید :