21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۲ ۱۱:۰۹:۲۷
کد مطلب:  BAVXfsAx
معاون پرورشی شهرستانهای استان تهران:
غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان 95 اهمیت زیادی دارد

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت: اجرای دقیق طرح غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان 95در راستای آماده سازی آنان جهت حضور در جامعه از نقش بسزایی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا،سید مجتبی هاشمی در جلسه شورای برنامه ریزی سازمان دانش آموزی با گرامیداشت ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ورود به این ماه مبارک انسان را از روز مرگی و عادتها جداکرده. خداوند متعال بوسیله قرآن کریم،دین مبین اسلام وپیامبران و انبیاء الهی برنامه خوبی رابرای انسان ترسیم کرده و ماه مبارک رمضان نمونه مهم این برنامه الهی است که انسان باید جهت ارتباط با خداوند و رسیدن به ثواب و پاداش الهی آن را اجرا نماید.

 

 

وی در ادامه با اشاره به حدیثی از حضرت امام رضا (ع) گفت :حضرت میفرمایند،خداوند مردم را بوسیله روزه در ماه مبارک رمضان ا در زمینه های گرسنگی و تشنگی امتحان مینماید، تاهمگان به فقر و بیچارگی در جهان آخرت آشنا شوند.


معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، تاکیدکرد :اکنون که ماه مبارک رمضان در تابستان واقع شده و با اوقات فراغت دانش آموزان تقارن پیدا کرده ،ضرورت دارد ما متولیان امر تعلیم و تربیت با غنی سازی برنامه های اوقات فراغت ،در بهرمندی از فیوضات این ماه الهی جهت دانش آموزان کوشا باشیم .

 

هاشمی در بخش دیگری از بیاناتش ،سازمان دانش آموزی رانهادی عمومی ،غیردولتی بامصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی برشمرد،که با برخورداری از استقلال کامل در کنار آموزش و پرورش میتواند با اجرای برنامه های گوناگون از جمله ،تشکل های دانش آموزی ، مجامع دانش آموزی و خبرگزاری پانا و داشتن نقش مهم دردر آمد زایی از تاثیر بسزایی برخوردار باشد .


وی تاکید کرد: در اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستان 95 هدف گزاری جهت 200000 دانش آموز دکه با حضور فعال آنان در برنامه های گوناگون سازمان دانش آموزی ، میتواننددر زمینه توسعه مهارتهای زندگی و حضور در جامعه موثر باشند.


در ادامه این جلسه ،ابوالحسن قلیزاده مسئول سازمان دانش آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، در سخنانی به تشریح مبسوط برنامه های اجرایی سازمان دانش آموزی پرداخت و مواردی از برنامه های آینده راجهت تصویب درشورای برنامه ریزی ارائه نمود.


در این جلسه که در سالن یک اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران برگزار گردید،نمایندگان معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی،حراست،مجمع مربیان ومجمع دانش آموزی و کارشناسان سازمان دانش آموزی اداره کل شهرستانها نیز حضور داشتند .

 

به اشتراک بگذارید :