21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۲ ۱۱:۱۰:۴۱
کد مطلب:  EWUKLmTK
رییس سازمان دارالقران الکریم کشور:
نیازمند بازتعریف فعالیت های قرانی در کشور هستیم

رییس سازمان دارالقران الکریم کشور گفت: امروز در دهه چهارم پیروزی انقلاب اسلامی نیازمند بازتعریف فعالیت های قرانی در کشور هستیم و باید توجه به محتوای قرانی را بیش از گذشته در برنامه های قرانی مان قرار دهیم.

مهدی قره‌شیخلو در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار داشت: بعد از همه فعالیت های قرانی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شده و ثمرات خوبی هم داشته، امروز در دهه چهارم پیروزی انقلاب اسلامی نیازمند بازتعریف فعالیت های قرانی در کشور هستیم.

 

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه زبان قران عربی است، ما در نتیجه این فاصله زبانی بیشتر به سمت تجوید گرایش پیدا کردیم اما الان زمان آن است که با بازنگری در شیوه های آموزش قران، توجه به محتوای قرانی را بیش از گذشته در برنامه های قرانی مان قرار دهیم که این یکی از خلاءهای موجود در این حوزه است.

 

رییس سازمان دارالقران الکریم کشور ادامه داد: ارائه محتوا به مخاطبان باید با بازبینی جدی و برنامه ریزی همراه شود که تلاش بیشتری در این بخش طلب می کند.

 

وی درخصوص شیوه های تبلیغ فرهنگ قرانی اظهار داشت: موثرترین تبلیغ این است که آنچه خودمان از قرآن بهره بردیم در عمل و رفتارمان مشهود باشد.

 

قره‌شیخلو با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش در ترویج فرهنگ قرانی گفت: تاثیر حوزه آموزش و پرورش در قشر محصلان ما خیلی زیاد است؛ مثلا درباره خودم باید عرض کنم یکی از مهم ترین عواملی که باعث شد من به سمت قران روی بیاورم یک معلم قران خوب بود.

 

وی در ادامه به تشریح اهم فعالیت دارالقران ها پرداخت و گفت: توسعه آموزش های عمومی و تخصصی قرانی، استفاده از ظرفیت های مردمی در امور قرانی و نظارت بر چاپ و نشر قران از جمله فعالیت های دارالقران هاست که ما در بخش های بسیاری می توانیم با آموزش و پرورش تعامل داشته باشیم.

 

رییس سازمان دارالقران اضافه کرد: سازمان تبلیغات اسلامی بعد از آموزش و پرورش بزرگترین شبکه نیروی قرانی را در کشور دارد. ما 500 دفتر در سطح کشور داریم و بیش از 50 عنوان دوره آموزشی در سازمان تبلیغات در این زمینه طراحی و برنامه ریزی شده است.

 

قره‌شیخلو درخصوص همکاری با آموزش و پرورش در زمینه ارتقاء مهارت های نیروی انسانی در حوزه قرانی گفت: ارتقاء مهارتهای قرانی معلمان قران آموزش و پرورش خیلی مهم است که ما در این بخش هم می توانیم تعامل خوبی داشته باشیم. ما آمادگی داریم همه کسانی که در حوزه قرانی فعالیت می کنند را طی یک دوره 2-3 ساله آموزش دهیم.

 

وی افزود: ما 8 هزار محل آموزش قرانی در کشور داریم. در کنار آن 100 هزار مدرسه داریم که بسیاری از آنها یک شیفت کار می کنند و ما می توانیم بعدازظهر ها از فضای این مدارس استفاده کنیم تا به این ترتیب خیلی از مشکلات مربوط به فضای آموزشی حل شود. اردوگاه های آموزش و پرورش نیز می توانند کمک خوبی در این زمینه باشند. اگر تعاملات و همکاری فی مابین را بیشتر کنیم می توانیم به هم‌افزایی برسیم.

 
 
 
به اشتراک بگذارید :