9 رمضان 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ ۰۹:۲۶:۰۱
کد مطلب:  1390757
فولادوند در جلسه با مدیران مناطق شهر تهران تاکید نمود
پایش و رصد شاخص های آموزشی و پرورشی در شرایط بحران کرونا

.

فولادوند در جلسه با مدیران مناطق شهر تهران تاکید نمود

پایش و رصد شاخص های آموزشی و پرورشی در شرایط بحران کرونا

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران, عبدالرضا فولاوند در جلسه وبینار با مدیران مناطق و شورای معاونین بر پایش و رصد شاخص های آموزشی و پرورشی در شرایط بحران کرونا تاکید کرد و اظهارداشت: طرح پایش یک طرح ملی است و باید با قوت انجام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران, شناسایی نقاط قوت و ضعف مدارس در نوبت اول و رفع مسایل و موضوعات موجود در مدارس برای نوبت دوم با استفاده از داده های حاصل از نظارت را از نتایج این طرح قلمداد کرد و بر نظارت آموزشی با توجه به استمرار شیوع بیماری کرونا و اهمیت حفظ کیفیت برنامه های آموزشی و پرورشی با توجه به دامنه دار شدن این بیماری تصریح نمود.

محمد بداغی رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش شهر تهران نیز با اشاره به اینکه از هر دوره تحصیلی در هر یک از مناطق 1 مدرسه (جمعا 4 مدرسه) و از هر دوره تحصیلی در هر یک از مناطق 2 مدرسه (جمعا 8 مدرسه) مورد تقدیر قرار می گیرند, اظهارداشت:کیفیت مدیریت فعالیت های آموزشی و پرورشی مهمترین شاخص سطح کفایت و اثر بخشی کل برنامه های آموزشی است. این طرح به رصد شاخص های آموزشی و ارزیابی آخرین شرایط مدارس می پردازد.

وی از به کارگیری بازرسان مجرب با استفاده از ظرفیت شورای معاونین و کارشناسان ادارات برای  پایش اجرای فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس در زمان بحران و پایش امکانات سخت افزاری و نرم افرازی مدارس و پایش وضعیت دانش آموزان و سامانه های مورد استفاده در زمینه آموزش های مجازی و نظارت بر برگزاری امتحانات نوبت اول خبر داد.

شایان ذکر است میزان تعامل همکاران با مدرسه در راستای تحقق آموزش مجازی مطللوب و استفاده دانش اموزان از شبکه شاد و نحوه هزینه کرد سرانه بهداشتی مدرسه و میزان استفاده از درسنامه و رضایت اولیا از برنامه های آموزشی مدرسه از جمله موارد مورد ارزیابی مدارس است.

 

به اشتراک بگذارید :