9 رمضان 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ ۰۹:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1391673
با حضور نعیمی رئیس اداره قرآن، عترت و نماز شهر تهران
برگزاری محفل مجازی انس با قرآن کریم آموزش و پرورش منطقه 8 شهر تهران

این محافل مجالی است برای ادامه مسیر نورانی شهدا و آرمان های بلند آنان که جان عزیز خود را در آن راه فدا کردند «وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ یُقْتَلُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْیَاءٌ وَلَکِنْ لَا تَشْعُرُونَ» (بقره/154) به آنان که در راه خدا کشته شوند مرده نگویید، بلکه زنده ابدی هستند و لیکن همه شما این حقیقت را درنخواهید یافت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، به همت اداره قرآن، نماز و عترت (ع) اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و با اجرای معاونت پرورشی و تربیت بدنی منطقه 8 مراسم محفل مجازی  انس با قرآن  کریم که مصادف بود با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و یوم الله نهم دی (روز بصیرت و ولایت)، و همچنین سالگرد شهادت جانگداز سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت دانشمند شهید دکتر محسن فخری زاده، روز یکشنبه مورخ 07/10/1399در مسجد النبی (ص) نارمک برگزار شد. این مراسم که با حضور نعیمی رئیس اداره قرآن، عترت و نماز شهر تهران و شیخی معاونت پرورشی و تربیت بدنی منطقه 8 برگزار شد.

این مراسم با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم توسط قاری ممتاز مصطفی صفری، سپس با حضور حافظان کل قرآن کریم، برادر و خواهر علی و فاطمه عباسی برگزار شد.

هدف از برگزاری محافل انس با قرآن کریم تعمیق تفکر، تدبر و انس نسل جوان با قرآن و آموزه­های قرآنی و مصونیت بخشی جوانان و نوجوانان عزیز با بهره گیری از معارف قرآن کریم و اهل بیت علیهم السلام می باشد. این محافل مجالی است برای ادامه مسیر نورانی شهدا و آرمان های بلند آنان که جان عزیز خود را در آن راه فدا کردند و امید است نسل نوجوان و جوان کشور اسلامی در زندگی خود از سیره و رفتار و گفتار شهدا سرمشق بگیرند.

به اشتراک بگذارید :