21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۶ ۱۵:۲۰:۰۶
کد مطلب:  w0L5w6ux
معاون پرورشی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی
با هزار پایگاه تابستانی به استقبال اوقات فراغت دانش آموزان می رویم

معاون پرورشی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: امسال با نزدیک به هزار پایگاه تابستانی در استان به استقبال اوقات فراغت دانش آموزان می رویم چون بیشتر جمعیت استان شهرنشین هستند و ما از کارگاه های هنرستان ها و کانون ها برای مهارت آموزی استفاده می کنیم.

کامبیز علمی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا درخصوص اقدامات این معاونت در اجرای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ هویت ملی و دینی اظهار داشت: در این خصوص با مبلغین حوزه علمیه و دبیران معارف اسلامی و علوم قران و حدیث نشست هایی داشته ایم تا با حضور در کلاس های فوق برنامه و صبحگاه مدارس و مناسبت های مختلف البته با مدیریت تشکل های دانش آموزی از جمله اتحادیه انجمن اسلامی و شوراهای دانش آموزی اجرا شود.

 

وی افزود: همچنین در زمینه مهارت آموزی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، ما از یک سری مربیان متخصص دعوت به همکاری کردیم که در کانون ها، دارالقران ها و اردوگاه ها کلاس های مهارت آموزی را برای دانش آموزان برگزار می کنند.

 

معاون پرورشی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی درخصوص برنامه های این معاونت در استان در زمینه همسویی با شعار "اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل" گفت: البته برنامه های آموزش و پرورش بر اساس الگوی اقتصاد مقاومتی طراحی شده ولی کلاس های گفتمانی هم برای دانش آموزان و معلمان در نظر گرفتیم تا دانش آموزان ضمن آشنایی با مفاهیم اقتصاد مقاومتی ، با الگوگیری مناسب راهکارهای لازم را به دست بیاورند.

 

علمی درخصوص تاکیدات رییس جمهور مبنی بر نقش اساسی آموزش و پرورش در ارتقاء فرهنگ و کاهش آسیب های اجتماعی در نسل جوان گفت: هر مربی باید سه ویژگی مهم را داشته باشد که عبارتند از صداقت، توانمندی و انگیزه؛ مربی ای که دارای این ویژگی ها باشد می تواند در ساختن فرهنگ ایرانی اسلامی گام بردارد و برعکس اگر مربی فاقد این ویژگی ها باشد و بدون انگیزه وارد عرصه شود قطعا این فرهنگسازی اتفاق نمی افتد.

 

علمی برنامه های معاونت برای تابستان امسال را برشمرد و گفت: ما امسال با نزدیک به هزار پایگاه تابستانی در استان به استقبال اوقات فراغت دانش آموزان می رویم چون بیشتر جمعیت استان شهرنشین هستند و ما از کارگاه های هنرستان ها و کانون ها برای مهارت آموزی استفاده می کنیم. سالن های ورزشی نیز برای فعالیت های تربیت بدنی مورد استفاده قرار میگیرد. در مناطق روستایی هم آموزش های کشاورزی و باغبانی و امدادی با استفاده از امکانات روستایی ارائه می شود.

 
 
 
به اشتراک بگذارید :