21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۶ ۱۵:۲۱:۱۵
کد مطلب:  1ENoTmaI
همراه با نوآموزان قرآنی در نمایشگاه قرآن

یکی از غرفه های شلوغ آموزش و پرورش در نمایشگاه قران امسال غرفه نوآموزان قرانی (مهد قرآنی) است که مورد استقبال کودکان پیش دبستانی قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، بچه ها با نشستن در غرفه و استفاده از انواع لوازم نقاشی و طراحی و کاردستی می توانند علاوه بر اینکه لحظات خوبی را همراه با همسن‌وسالهایشان تجربه می کنند، با مفاهیم قرانی آشنا شوند.

 

بچه ها از طریق تصویر خیلی خوب یاد می گیرند

 

زهرا شعبانی‌فر یکی از مسئولان غرفه مهد قرانی می گوید: این غرفه به همت دارالقران امام حسن عسگری در آموزش و پرورش منطقه 16 تهران برپاشده و هدف از آن آشناکردن کودکان زیر 6 سال (و گاه بالاتر) با احادیث و پیام های کوتاه قرانی است که در قالب نقاشی و رنگ آمیزی و کاردستی به آنها آموزش داده می شود.

 

وی افزود: ما طرح های حاوی پیام را در اختیار بچه ها می گذاریم و از آنها می خواهیم در حین رنگ آمیزی به پیام مورد نظر اشاره کنند. بعد هم بچه ها را راهنمایی می کنیم و پیام را برای آنها می خوانیم و توضیح می دهیم که نقاشی چه ارتباطی با پیام قرانی دارد. بچه ها رنگ آمیزی می کنند و سپس سوره را از حفظ برای ما می خوانند و از ما جایزه می گیرند.

 

شعبانی فر درخصوص تاثیر شیوه ارتباط تصویری در یادگیری قرآن اظهار داشت: بچه ها از طریق تصویر خیلی خوب یاد می گیرند و سریعتر به پیامی که مد نظر ماست می رسند.

 

آموزش و پرورش مسئولیت مهمی در آموزش قران دارد

 

اقدس ستاری از دیگر مربیان دارالقران امام حسن عسگری نیز در ادامه این گفت و گو ضمن اشاره به لزوم استفاده از شیوه های به روز و خلاقانه در آموزش قران به کودکان اظهار داشت: امروز به دلیل کم شدن جمعیت خانواده ها کیفیت آموزش فرزندان بیشتر شده و خانواده خیلی به آموزش بچه ها بها می دهند. از طرفی رسانه های امروز هم نقش مهمی در یادگیری بچه های نسل امروز ایفا می کنند و کودکان با استفاده از اینترنت و تلویزیون و سایر رسانه ها به حجم وسیعی از اطلاعات دسترسی دارند؛ لذا برای جذب آنها به آموزه های قرانی و اسلامی باید شیوه های خلاقانه و به روزتری در پیش گرفته شود و باید کار جدی تری در این زمینه صورت بگیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه به نیازهای نسل امروز پاسخ دهیم باید بیشتر کار کنیم و آموزش و پرورش مسئولیت مهمی در این زمینه دارد.

 
 
 
به اشتراک بگذارید :