21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۶ ۱۵:۲۴:۳۴
کد مطلب:  NpFEhLkL
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر:
کنگره ملی پرسش مهر 16 در 29 تیرماه در سالن اجلاس برگزار می شود

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: کنگره ملی پرسش مهر 16 با حضور مسئولان کشوری 29 تیرماه سال جاری در سالن اجلاس سران برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا؛ حمیدرضا کفاش در نشست اعضای ستاد اجرایی پرسش مهر 16 که صبح امروز 26 خردادماه در ساختمان علاقمندان وزارت آموزش و پرورش برگزار شد اظهار داشت: حدود 2 هفته پیش دیداری به اتفاق آقای فانی وزیر آموزش و پرورش با دکتر نهاوندیان داشتیم و چکیده ای از اخبار پرسش مهر را به آنها اعلام کردیم.

 

کفاش ادامه داد: به این ترتیب با توجه به ظرفیتهای داخلی آموزش و پرورش 3 میلیون و 200 هزار نفر در پرسش مهر 16 شرکت کرده اند و اثار متعددی در این زمینه تولید شده است همچنین همایش های تخصصی دانشگاهی در سطح منطقه ای و ملی در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد و همایش ها و کرسی های آزاداندیشی توسط سازمان دانش آموزی در زمینه پرسش مهر نیز توسط برگزار شد در نهایت 29 تیر در سالن اجلاس سران شانزدهمین کنگره ملی پرسش مهر با حضور مسئولان کشوری برگزار می شود.


وی افزود:در کمیته اجرایی باید سعی کنیم به صورت مطلوب این کنگره برگزار شود البته نتایج پرسش مهر 16 بدون اعلام رتبه ها اعلام شده است که طبق آن 213 نفر از دانش آموزان، فرهنگیان، دانشجو معلمان، اولیا به عنوان برگزیدگان پرسش مهر 16 توسط هیات داوران انتخاب شده اند.


معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: برای جوایز ، هدایا و حق الزحمه داوران نیز اقدامات لازمه انجام گرفته و مسئول برگزاری کنگره ملی پرسش مهر شانزدهم سازمان دانش آموزی است که باید به صورت مطلوب و با نظر کنگره آن را برگزار کند. همچنین نمایشگاه آثار برگزیده نیز باید در محل برگزاری کنگره برگزار شود.


وی افزود:از حدود 260 اثر که از 80 کشور که در مجموع 130 مدرسه خارج از کشور را شامل می شود سه نفر به عنوان برگزیده انتخاب شده اند. انتشار کتاب کنگره پرسش مهر 16 نیز با موسسه منادی تربیت است که شامل بخشهای مقدمه، تاریخچه پرسش مهر، تحلیل پرسش مهرهای گذشته، تحلیل پرسش مهر16 و نمونه آثار برگزیده است که حدود 2 هزار جلد منتشر خواهد شد و به چاپ می رسد.
 

 
 
 
به اشتراک بگذارید :