9 رمضان 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1393811
با حضور سعید ربوشه معاون آموزش ابتدایی اداره کل شهر تهران و مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۷ انجام شد؛
افتتاح مجازی کانال تخصصی آموزش ابتدایی منطقه ۱۷ باعنوان "دستاوردهای ۱۷"

کانال تخصصی آموزش ابتدایی منطقه ۱۷ به عنوان دستاوردهای ۱۷ با حضور مجازی سعید ربوشه معاون آموزش ابتدایی اداره کل شهر تهران و مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۷ افتتاح گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرتهران، آیین افتتاحیه کانال تخصصی آموزش ابتدایی منطقه ۱۷ با حضور مجازی سعید روبوشه معاون آموزش ابتدایی اداره کل شهر تهران و مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۷، کارشناسان و سرگروه های آموزشی حوزه آموزش ابتدایی برگزار شد.

در آیین افتتاحیه، ربوشه با اشاره به فراوانی اطلاعات در عصر جدید گفت: وفور اطلاعات، ارزانی و دسترسی آن یکی از ویژگی های مهم عصر جدید است و اینک دغدغه معلمان در این عصر باید این باشد که اطلاعات طبقه بندی شده و مفاهیم آن بررسی گردد تا بتوانیم الگوها و منابع غنی از جمله مفاهیم قرآنی، سیره پیامبر(ص) و ائمه اطهار و الگوهای ملی مذهبی همچون سردار سلیمانی و ... را به نسل جدید به صورت شایسته معرفی کنیم.

ربوشه در ادامه با اشاره به سلسله مطالعات عصب شناختی انجام شده افزود: طراحی، قصه گویی،بازی و ابراز همدلی عناصر مهمی هستند که نیاز به آموزش مهارت محور دارند و بیش از گذشته در تولید محتوا باید به آنها دقت شود و از آن ها استفاده گردد.

وی در ادامه افزود: انتقال تجربیات بین همکاران آثار وزین و ارزشمندی خواهد داشت و لازم است پس از بررسی و پالایش مورد ارزیابی قرار گرفته و در این کانال قرار گیرد و البته نیاز به آموزش های لازم در این خصوص هست که می بایست با همکاری حوزه آموزش نیروی انسانی و معاونت آموزش ابتدایی منطقه صورت گیرد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل شهر تهران با تاکید بر تقویت ارتباطات موثر در این ایام افزود: نیاز به تقویت ارتباطات و اهتمام ویژه در این زمینه به منظور تاثیرگذاری و اثرپذیری با تکیه بر فضای مجازی میان همکاران، دانش آموزان و اولیا محترم احساس می‌شود و ضروری است مورد اولویت قرار گیرد.

در ابتدای جلسه مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۷ ضمن عرض خیر مقدم و تسلیت ایام سوگواری و عزاداری شهادت حضرت فاطمه (سلام الله علیها)،  از تلاشها و ایثار چندین ماهه همکاران فرهیخته منطقه تقدیر و تشکر نمود و از ابتکار ایجاد اجتماع علمی مجازی همکاران دوره آموزش ابتدایی ابراز خوشنودی و خرسندی نمود و گفت: ابتکار ایجاد یک نمایشگاه تخصصی مجازی ویژه همکاران آموزش ابتدایی و دانش آموزان منطقه که به همت همکاران حوزه آموزش ابتدایی صورت گرفته است می تواند ضمن کاهش هزینه ها، ظرفیت ها و توانایی های جدیدی را در تولید محتوا آموزشی، علمی و اشتراک گذاشتن تجربیات ایجاد نماید.

نیکبخت در ادامه افزود: این کانال آموزشی با ایجاد یک منبع آموزشی قوی با مشارکت آموزگاران، اولیا و دانش آموزان،  همدلی، هم افزایی،  شور و نشاط را میان خانواده بزرگ آموزش ابتدایی تقویت خواهد کرد.

مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۷ با تاکید بر لزوم پالایش، ارزیابی و تحلیل محتوا های ارائه شده از همکاران حوزه آموزش ابتدایی خواست تا به صورت ماهانه آثار فاخر ارائه شده را شناسایی و از سازندگان و تولید کنندگان آن تقدیر به عمل آورند.

در ادامه جلسه کارشناس مسئول آموزش ابتدایی، کارشناسان و سرگروه های آموزشی به نوبه خوب از اقدامات همکاران پرتلاش منطقه در ایام شیوع ویروس کرونا، تقدیر و تشکر کردند و به تشریح جزئیات اجرایی کانال پرداختند.

به اشتراک بگذارید :