8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ ۰۸:۱۶:۵۴
کد مطلب:  CZrd9PVm
معاون پرورشي و فرهنگي وزيرآموزش و پرورش:
همه بايد در هدايت تحصيلي یک ميليون 300 هزار دانش آموز بسيج شوند

معاون پرورشي و فرهنگي وزيرآموزش و پرورش با بيان اين كه همه بايد در هدايت تحصيلي یک ميليون 300 هزار دانش آموز بسيج شوند، گفت: همه بايد در هدايت تحصيلي دانش آموزان به ميدان آمده و زمينه را براي انتخاب مهمترين تصميم فرزندان اين مرز و بوم آماده كنند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از معاونت پرورشي و فرهنگي، حميد رضا كفاش اظهاركرد: مديران كل ستاد و استان، معاونان، كارشناسان و علي الخصوص مديران مدارس و معاونين آموزش و پرورش و مشاوران بايستي با همدلي، خلوص صميمت هميشگي را مضاعف و دو هفته تيرماه را بصورت جدي و دوشادوش هم تلاش نمايند.

معاون پرورشي و فرهنگي وزيرآموزش و پرورش با تاكيد بر ايجاد جرياني منظم، هماهنگ و منطقي در پذيرش و تكريم دانش آموزان و اوليا از بدو ورود به مدرسه تا توجيه دقيق و خروج از مدرسه براي ثبت نام در محل هاي تعيين شده تصريح كرد: همه بايستي با تغيير نگرش كه منبعث از فضاي كيفي مشاوره اي است عمل كنيم.

وي خاطرنشان كرد: به مشاورين سفارش مؤكد دارم بسترسازي روان شناختي لازم را در توجيه دانش آموزان براساس توسعه متوازن، علاقه‌ها، استعداد و رغبت داشته و از پرداختن به بررسي همه نمرات درسي براي تصميم گيري تحصيلي دانش آموزان جداً خودداري كنند.

كفاش افزود: همه مشاوران در دو هفته اول تير ماه مي‌بايستي حضور كامل در مدرسه داشته و پاسخگوي دانش آموزان و اولياي محترم آنان باشند.

به اشتراک بگذارید :