9 رمضان 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ۱۱:۲۹:۳۷
کد مطلب:  1403121
چالش تغییر نظامهای آموزشی و عدم انعطاف پذیری کنکور

خبرگزاری مهر

در پاسخ به مطلب مندرج در آن خبرگزاری  به تاریخ 6 دی 99  باعنوان « چالش تغییر نظامهای آموزشی و عدم انعطاف پذیری کنکور » معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش مطالب زیر را به استحضار می رساند:

با عنایت به استقرارکامل نظام جدید آموزشی(3+3+3+3) در سال تحصیلی 1397-1398، به منظور ایجاد فرصت و تسهیل در فراغت از تحصیل دانش آموزان نظام های قدیم آموزشی و به استناد مصوبه بیست و سومین جلسه کمسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش مورخ 10 مهر 98 ؛ نظام آموزشی 1+3 دوره دوم متوسطه، به مدت یک سال  تا شهریور ماه 1399 تمدید شد و دانش آموزان نظام های قدیم آموزشی به مدت دوسال می توانستند از فرصت  شرکت در آزمون سراسری استفاده نمایند.

  همچنین دانش آموزانی که تاکنون از نظام های پیشین فارغ التحصیل نشده اند مطابق بخشنامه شماره 38130 مورخ 11 خرداد98 و شیوه نامه اجرای سیستمی تطبیق کارنامه های تحصیلی دانش آموزان نظام های مختلف آموزشی با نظام جدید، به شماره بخشنامه 270/140 مورخ اول مهر99 کارنامه های خود را با دروس نظام جدید آموزشی(3+3+3+3) تطبیق و برابر مقررات وآیین نامه های مربوط، در دوره دوم متوسطه ثبت نام وادامه تحصیل می دهند و با دیپلم نظام جدید می توانند در کنکور سراسری شرکت نمایند.

 شایان ذکر است سازمان سنجش وآموزش کشور با نظر شورای سنجش و پذیرش دانشجو نسبت به  تعیین منابع آزمون سراسری تصمیم گیری و اقدام می نماید . بدیهی است تعیین منابع کنکور تابع نظام آموزشی جاری در کشور است.    

   خواهشمنداست دستورفرمایید طبق قانون مطبوعات و رسانه¬ها نسبت به درج جوابیه این مرکز در همان صفحه و با همان قلم اقدام لازم صورت گیرد.

 

به اشتراک بگذارید :