13 رجب 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ ۱۰:۴۹:۲۵
کد مطلب:  1410197
رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش شهر تهران خبر داد
کسب دومقام اول کشوری اداره سنجش شهرتهران درششمین جشنواره کشوری تجربیات برتر

.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، کلاهی با اعلام این خبر افزود: 25 درصد از آثار راه یافته شهر تهران به دبیرخانه ششمین جشنواره کشوری تجربیات برتر حوزه سنجش ، حائز رتبه های برتر جشنواره تجربیات برتر کشوری حوزه سنجش گردیدند.
وی ادامه داد: اداره سنجش آموزش و پرورش شهر تهران ، به منظور عملیاتی نمودن برنامه سالانه ، جشنواره تجربیات برتر حوزه سنجش را  طبق دستورالعمل مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی ، در مناطق نوزده گانه شهر تهران عملیاتی نمود. ضمن تقدیر و تشکر از تمامی مدیران ، معلمان و سایر همکاران شرکت کننده در اجرای موفقیت آمیز جشنواره تجربیات برتر حوزه سنجش اذعان می نماید که در فرآیند اجرایی این طرح ، تعداد82 اثر راه یافته به دبیرخانه استانی این جشنواره بود که از این تعداد 12  اثرحایز رتبه استانی گردیدند و تعداد 8  اثر به دبیرخانه کشوری جشنواره تجربیات برتر حوزه سنجش راه یافت  که 25 درصد از آثار شهر تهران به دبیرخانه ششمین جشنواره کشوری تجربیات برتر حوزه مرکز سنجش ، حائز رتبه های برتر جشنواره تجربیات برتر کشوری گردیدند. شایان ذکر است که دو رتبه کشوری توسط:
-  سرکار خانم مریم شمس الهی : دبستان شاهد حضرت مریم (س) ، منطقه یک 
-  سرکار خانم پریسا ابوالحسنی فروغی: مجتمع آموزشی استثنایی منطقه سه شهر تهران را کسب نمودند.
 ضمن عرض تبریک به این عزیزان در کسب رتبه کشوری توفیق روزافزون آنان را در امر تعلیم و تربیت از خداوند منان آرزومندیم . 
 گفتنی است فرآیند اجرایی این طرح در طول سال تحصیلی با تشکیل کمیته های مربوطه در سطح استان ، مناطق و مدارس عملیاتی  گردید. در این طرح الگوها ، شیوه ها و ابزارهای متنوع ، نوین و متناسب شناسایی می گردد تا بستر مناسبی برای مدیران و معلمان به منظور اصلاح و بهبود روند ارزشیابی پیشرفت تحصیلی در دو محور دارای شاخص های اختصاصی و عمومی در قالب شاخص های مرتبط با برنامه ریزی و اجرای ارزشیابی صورت پذیرد. 
رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش شهر تهران هدف از اجرای این طرح ارزنده  را، اصلاح نظام ارزشیابی پیشرفت تحصیلی با تاکید بر ارزشیابی برای تحقق فرآیند یاددهی – یادگیری در تمامی دوره های تحصیلی دانست. 
وی اضافه کرد: همچنین بررسی وضعیت فعلی فرآیند اجرای انواع ارزشیابی پیشرفت تحصیلی ( آغازین، تکوینی و پایانی ) در مدارس و کلاس ها یکی دیگر از اهداف این طرح می باشد. در راستای عملیاتی نمودن اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اقدامات نوین و موثری در قالب  این طرح، توسط مدیران و معلمان به منظور اصلاح و بهبود روند ارزشیابی پیشرفت تحصیلی در کل کشور نهادینه می گردد. 
کلاهی با اشاره به اینکه اجرای طرح جشنواره تجربیات برتر سنجش قادر است زمینه‌ی توسعه و تقویت دانش و توانمندی عمومی معلمان، مدیران، کارشناسان و سایر عوامل اجرایی آموزش و پرورش در زمینه‌ی الگوهای ارزشیابی پیشرفت تحصیلی محقق نماید افزود: تغییر نگرش سطح عملکرد معلمان، مدیران و کارشناسان در زمینه بهره‌گیری از مدل‌های صحیح و نوین ارزشیابی پیشرفت تحصیلی، ارتقاء سطح عملکرد معلمان، مدیران و کارشناسان در زمینه‌ی اجرای شیوه‌های کاربردی و متنوع ارزشیابی پیشرفت تحصیلی و شناسایی شیوه‌ها و الگوهای موفق و کاربردی ارزشیابی پیشرفت تحصیلی و توسعه و اشاعه این شیوه‌ها در بین عوامل اجرایی سراسر کشور از دیگر اهداف این طرح است.
وی فراهم آوردن زمینه‌ی لازم برای تبادل تجربیات آموزشی بین معلمان، مدیران و کارشناسان در زمینه‌ی سنجش و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی (در سراسر کشور) را از جمله اهداف طرح برشمرد.

 

به اشتراک بگذارید :