4 شوال 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ ۱۸:۴۵:۳۷
کد مطلب:  1410636
معاون امور بانوان و خانواده رئیس‌جمهور در آیین آغاز پویش حامی هوشمند؛
پویش حامی هوشمند به دنبال تأمین تجهیزات ارتباطی هوشمند دانش آموزان نیازمند به‌ویژه دانش آموزان دختر است

معاون امور بانوان و خانواده رئیس‌جمهور در آیین آغاز پویش حامی هوشمند اظهار کرد: پویش حامی هوشمند به دنبال تأمین تجهیزات ارتباطی هوشمند دانش آموزان نیازمند به‌ویژه دانش آموزان دختر است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، با حضور معصومه ابتکار معاون امور بانوان و خانواده رئیس‌جمهور،فرحناز مینایی پور مشاور وزیر آموزش‌وپرورش، سید جواد حسینی جانشین وزیر در طرح هدایت و حضور ویدئو کنفرانسی مشاورین بانوان وزارتخانه‌ها، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و ادارات کل آموزش‌وپرورش نشست هم‌اندیشی طرح هدایت (هر دانش‌آموز یک تبلت، هر تبلت یک کلاس درس و یک مدرسه) در محل سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی برگزار شد.
معصومه ابتکار در این نشست گفت: بسیاری افراد نذرهایی برای ایجاد مدرسه و کمک به تجهیزات مدرسه دارند که می‌تواند برای تأمین تبلت تغییر جهت دهد زیرا درواقع امروز تبلت همان مدرسه است.
وی گفت: پویش حامی هوشمند که توسط مشاور امور بانوان آموزش‌وپرورش راه‌اندازی شده است در راستای طرح هدایت و به دنبال تأمین تجهیزات ارتباطی هوشمند دانش آموزان نیازمند به‌ویژه دانش آموزان دختر است.
وی بابیان اینکه آموزش مجازی علی‌رغم همه سختی‌ها، خوب پیش رفت و در حال پیشرفت است، گفت:  در بحث آموزش هم با موضوع فقر سروکار داریم و هم با موضوع عدالت جنسیتی که در دوران کرونا اثرات مخربی برجا گذاشته است. بخشی از مشکل را رسانه ملی با برنامه مدرسه تلویزیونی حل کرده اما هنوز همه مشکلات حل‌نشده است.
ابتکار بابیان اینکه آموزش مسئله فردی است که از مدرسه شروع می‌شود و تلویزیون نمی‌تواند جایگزین مدرسه شود گفت: توجه به این مسئله که هر معلمی باید با دانش‌آموزان خود ارتباط برقرار کند بسیار مهم است و شبکه شاد این بستر را فراهم می‌کند.
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به دستورالعمل اخیر مبنی بر بازگشایی مدارس در برخی پایه‌ها و برخی مناطق گفت: علی‌رغم بازگشایی برخی مدارس اما به هر صورت ناچاریم مشکل تبلت و ابزار هوشمند را حل کنیم و بهترین راه مشارکت مردم و خیرین است.
ابتکار ادامه داد: امروز فرصتی داریم تا از طریق کار خیر بتوانیم برای خودمان و سپس برای جامعه گامی برداریم. برای آنکه بتوانیم حس دگر خواهی و خیرخواهی را ترویج دهیم فرصتی در قالب طرح هدایت فراهم‌شده که امید است همه بتوانیم در آن مشارکت داشته باشیم.
وی بر اهمیت موضوع انتقال مهارت‌های زندگی در عصر جدید و انقلاب دیجیتال در دوران کرونا تأکید کرد و گفت: به موضوع استفاده صحیح از فضای مجازی هم باید توجه شود و درخواست ما این است که در شبکه شاد آموزش مهارت‌های صحیح استفاده از فضای مجازی برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان ارائه شود.
 معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده بابیان اینکه امروز مدرسه را وارد موبایل و تبلت کردیم که تا یک سال قبل ممنوع بود، گفت: امروز بنا به شرایط ناچاریم این کار را انجام دهیم، اما باید به آموزش مهارت‌ها توجه شود. از این آموزش‌ها عقب هستیم و باید بیشتر روی آن کارکنیم.
شایان‌ذکر است؛ در این مراسم به‌صورت نمادین چند عدد تبلت به دانش آموزان نیازمند توسط معاون رئیس‌جمهور در امور زنان اهدا شد.

 

به اشتراک بگذارید :