13 رجب 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ ۱۲:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1411126
معاون اداره کل قرآن،عترت ونماز وزارت آموزش و پرورش بیان نمود
آشنایی همکاران با موضوع سواد رسانه و مخاطب شناسی

معاون اداره کل قرآن،عترت ونماز وزارت آموزش و پرورش, فعالیت های قرآنی شهر تهران در حوزه مجازی را مطلوب ارزیابی کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و رسانی آموزش و پرورش شهر تهران؛ معاون اداره کل قرآن،عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در سومین جلسه کارشناسان قرآن، عترت و نماز شهر تهران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید حضور یافت. و فعالیت های قرآن عترت و نماز شهر تهران در حوزه مجازی را مطلوب ارزیابی کرد.

میکائیل باقری معاون قرآن و عترت  در این جلسه از زحمات و  پیگیری ها  و فعالیت های کارشناسان مناطق شهر تهران در انجام برنامه های اداره قرآن و عترت و نماز  در شرایط کنونی تقدیر و تشکر نمود.

وی با مطلوب توصیف کردن فعالیت همکاران در فضای مجازی و اجرای مناسب برنامه ها و ضرورت پیگیری بیشتر موضوع تولید محتوا بر ضرورت آشنایی بیشتر همکاران با موضوع سواد رسانه و مخاطب شناسی و نیاز سنجی بیشتر و کسب دانش و مهارت لازم در راستای تولید محتوا متناسب با نیازهای واقعی دانش آموزان و خانواده ها تاکید کردند.

باقری همچنین افزود: اکنون 67 نفر از همکاران شهر تهران در دوره ی آموزشی سواد رسانه وزارت آموزش و پرورش  حضور دارند که ضروری است این مباحث و آموزش ها را به عنوان ابزار کار خود در اجرای برنامه ها به کار گیرند.

در ادامه مهدی نعیمی رییس اداره قرآن، عترت ونماز شهر تهران گزارش فعالیت های قرآن، عترت و نماز و برنامه ریزی برگزاری فعالیت های متمرکز در شهر تهران همچون جشن تکلیف - برنامه های مناسبتی و حفظ موضوعی قرآن را ارائه نمود.

وی بر ضرورت مخاطب شناسی و هماهنگی بیشتر تولیدات محتوایی قرآن و نماز با نیاز دانش آموزان و خانواده ها با هدف ورود این موضوعات در فضای خانه و در دسترس بودن آن برای استفاده عموم تاکید نمود، همچنین به منظور استفاده مفید از تولیدات محتوایی اداره قرآن؛ محتوای کوتاه و جامع و  مناسب با حجم کم ( 3 دقیقه ای ) آماده شود تا بتوان با سهولت از آن در کانال های مختلف استفاده نمود.

گفتنی است برگزاری محافل انس با قرآن  استانی  با محوریت دارالقرآن ها در مناطق در دستور کار اداره کل است که تاکنون دو محفل از این برنامه به میزبانی مناطق 4 و 8  برگزار گردیده است.

 

به اشتراک بگذارید :