13 رجب 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ ۱۴:۴۸:۲۸
کد مطلب:  1411605
معاون آموزش متوسطه استان هرمزگان :
آموزش دروس کارگاهی از اول بهمن ماه در هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش ادامه دارد

مدیر مدرسه باید نسبت به تشکیل شورای مدرسه اقدام نماید و بر اساس مصوبات شورای مدرسه اقدامات لازم جهت حضور دانش آموزان در مدرسه را فراهم کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان، محمد قویدل ، با اشاره به مصوبات پنجاه و دومین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس اظهار داشت: بر اساس مصوبه جلسه 977 شورای عالی آموزش و پرورش مبنای بازگشایی و یا عدم بازگشایی مدارس به ستاد ملی مقابله با کرونا واگذار شده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان با تاکید بر اینکه تعداد دانش آموزان در کلاس های حضوری ، حداکثر 10 نفر  است اعلام کرد : مدیر مدرسه باید نسبت به تشکیل شورای مدرسه اقدام نماید و بر اساس مصوبات شورای مدرسه اقدامات لازم جهت حضور دانش آموزان در مدرسه را فراهم کند.

این مقام مسئول همچنین  در ادامه افزود:در سایر مدارس متوسطه اول و دوم نظری که زیر ۵۰ نفر دانش آموز دارند در وضعیت آبی می توانند کلاس ها را بصورت حضوری برگزار نمایند.

محمد قویدل با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی به موقع (قبل از پایان دی ماه) به خانواده دانش آموزان درباره ترتیبات اجرایی بازگشایی مدارس و نحوه اجرای دستورالعمل های بهداشتی گفت: این اطلاع رسانی باید به گونه ای که کلیه دانش آموزان مشمول و خانواده های آنان از میزان، زمان، نحوه حضور و دستورالعمل های بهداشتی آگاهی کامل داشته باشند.

قویدل، با اشاره به ادامه حضوری بودن دروس کارگاهی در هنرستان ها اظهار داشت: هنرجویان هنرستان‌های فنی‌حرفه‌ای و کاردانش در خوشه دروس شایستگی های فنی و استاندارد آموزش مهارت و کارآموزی و کارورزی در وضعیت زرد و آبی در کلاس های حضوری شرکت می کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی ابلاغی(ویرایش05)و دستورالعمل بهداشتی مدارس شبانه روزی در آموزش حضوری الزامی است گفت: مسئولیت مدیریت و نظارت بر اجرای دستورالعمل بهداشتی بر عهده مدیر و  کادر اداری  مدرسه است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان در ادامه افزود: مدیر و شورای مدرسه می بایست زمینه حضور دانش آموزان و معلمان در مدارس و کاهش نگرانی و دغدغه های خانواده ها را با برگزاری جلسات هماهنگی و اطلاع رسانی به گروه های مرجع در استان و شهرستان و رسانه های اجتماعی و اصحاب رسانه فراهم کنند.

وی با بیان اینکه حضور کادر اداری و اجرایی مدارس در مناطق بر اساس بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور صورت می پذیرد.گفت:  برنامه ریزی در ارائه خدمات با کیفیت، نظارت بر کار دبیران ،هنراموزان و دانش آموزان و همچنین انجام تمهیدات برگزاری مناسب برای آزمون ها از جمله وظایف و مسئولیت های کادر اجرایی و اداری مدارس است.

قویدل در پایان  ضمن آرزوی سلامتی برای همگان ، افزود: مدیر مدرسه باید ضمن پاسخگویی به دغدغه خانواده ها، نظارت کافی را بر ارائه آموزش به کلیه دانش آموزان از بستر شاد، تلویزیون یا بسته آموزشی، به ویژه در پایه ها و دروسی که به صورت غیر حضوری انجام می شود داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :