13 رجب 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ ۱۳:۵۵:۴۰
کد مطلب:  1412380
رئیس اداره مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه ی مشارکتهای مردمی آموزش و پرورش هرمزگان:
شوراهای برتر آموزش و پرورش هرمزگان معرفی شدند

رئیس اداره مشارکت های مردمی آموزش و پرورش هرمزگان گفت: از مجموع شاخص های ارزیابی عملکرد شوراها، شورای آموزش و پرورش شهرستانهای میناب، بندرعباس و رودان به ترتیب جایگاه اول تا سوم استان را به خود اختصاص دادند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان، رامش فرزام امیر ابراهیمی اظهار داشت: هر ساله شوراهای 22 گانه آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق از سه آیتم دبیرخانه شوراها، سیاستگذاری و عملکرد مالی مورد ارزیابی قرار می گیرند.

وی افزود: از مجموع شاخص های ارزیابی شده از عملکرد شوراها، شورای آموزش و پرورش شهرستان میناب در جایگاه نخست، شورای اموزش و پرورش شهرستان بندرعباس در رتبه دوم و شورای آموزش و پرورش رودان در جایگاه سوم استان قرار گرفتند که فرمانداران این سه شهرستان مورد تقدیر قرار گرفتند.

فرزام امیر ابراهیمی به اهم شاخص های ارزیابی اشاره کرد و ادامه داد: برنامه ریزی جهت تحقق و عملیاتی سازی مواد۱۱، ۱۳، ۱۶، ۱۷ و ۱۸ قانون شورای آموزش و پرورش، اهتمام جهت کیفی سازی مصوبات شورای آموزش و پرورش، بهره‌گیری از ظرفیت خیرین در آموزش و پرورش، تشکیل و بهره‌گیری از سازمان‌های مردم‌نهاد و موسسات در حوزه تعلیم و تربیت، بهره گیری از تفاهم نامه های وزارت کشور و شورای عالی استان‌ها در تحقق اهداف آموزش و پرورش، از مهمترین شخص های ارزیابی شوراهای اموزش و پرورش هستند.

 به گفته رئیس اداره مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه ی مشارکتهای مردمی، میانگین حضور اعضا از جمله فرمانداران ائمه جماعات و شوراهای شهرستان ها در شورای آموزش و پرورش، فعال بودن کارگروه‌های تخصصی جهت غنی نمودن دستور کار جلسات شورای آموزش و پرورش،طراحی دوره های آموزشیو بهره گیری از سامانه شوراهای آموزش و پرورش و همچنین بهره گیری از سرمایه گذاران جهت فعالیت در اماکن و فضاهای نیازمند به سرمایه گذاری در آموزش و پرورش از دیگر موارد مورد ارزیابی هستند.

فرزام امیر ابراهیمی اضافه کرد: شورای آموزش و پرورش نمود وحدت ، نماد مشارکت، تعامل و محل بروز و نمایش هم آوایی و هم نوایی است که مسیر دشوار و سخت تحصیل و پرورش دانش آموزان را هموار می سازند.

 

 

به اشتراک بگذارید :