13 رجب 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ ۱۶:۵۵:۰۰
کد مطلب:  1412597
در راستای آموختن سواد به افراد با نیازهای ویژه:
تفاهم نامه همکاری دوجانبه معاونت نهضت سواد آموزی و اداره استثنائی هرمزگان منعقد شد

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش هرمزگان از انعقاد تفاهم نامه همکاری با اداره آموزش و پرورش استثنائی در راستای جذب و آموزش افراد بی سواد، کم سواد و بازماندگان از تحصیل مدارس استثنایی استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان، مرتضی آخش جان گفت: مطابق این تفاهم نامه بانک اطلاعاتی افراد بی سواد، کم سواد و بازماندگان از تحصیل مدارس استثنایی توسط اداره آموزش و پرورش استثنائی تهیه شود تا نسبت به شناسایی ،جذب و آموزش افراد واجد شرایط اقدام شود.

وی افزود: آموزش دانش آموزان نیازمند و معلول از قبیل یا نابینایان و ناشنوایان که نیازمند مهارت های لازم در آموزش دارد، به صورت تخصصی از ظرفیت های نیروی انسانی اداره آموزش و پرورش استثنایی و آموزش دهنده های سوادآموزی استفاده می شود.

آخش جان ادامه داد: با هدف سواد دار کردن والدین دانش آموزان مدارس استثنائی و اولیاء بی سواد نوآموزان بدو ورود به دبستان، اداره آموزش و پرورش استثنائی هرمزگان نسبت به ارسال اطلاعات اولیاء بی سواد مدارس استثنایی و بانک اطلاعاتی والدین بی سواد نوآموزان بدو ورود به دبستان اقدام تا نسبت به باسوادی آنها برنامه ریزی شود.

 

به اشتراک بگذارید :