13 رجب 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ ۱۹:۳۵:۳۵
کد مطلب:  1413533
در راستای رصد دانش آموزان در معرض خطر:
کارگروه تخصصی مداخله در فوریت های روانی – اجتماعی استان برگزار شد

رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: کارگروه مداخله در فوریت های روانی- اجتماعی با محوریت شناسائی رفتارهای پرخطر و شناسایی و رصد دانش آموزان در معرض خطر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان، مرتضی نجفی یکی از مهمترین اهداف این کارگروه تخصصی را انجام اقدامات پیشگیرانه عنوان کرد و اظهار داشت: توانمند سازی اعضای کارگروه از سطح استان تا مدیران مدارس و معلمان برای رسیدن به اهداف مورد نظر از اقدامات اولیه شکل گیری کارگروه تخصصی مداخله در فوریت های روانی – اجتماعی است.

وی افزود: شناسائی رفتارهای پرخطر در دوران نوجوانی و جوانی، شناسایی و رصد دانش آموزان در معرض خطر و همچنین هماهنگی های لازم با دستگاههای حمایتی، قضائی و انتظامی از دیگر اولویت های این کارگروه است.

نجفی با بیان اینکه نظارت از ارکان مهم پیشرفت در اهداف مورد نظر است، ادامه داد: کارگروه تخصصی استان به صورت مستمر، عملکرد کارگروه شهرستانها و مناطق را مورد بررسی قرار می دهند.

رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: با شیوع بیماری کرونا و فعالیت مجازی دانش آموزان، مسائل و تهدیدات جدیدی پیرامون دانش آموزان وجود دارد که باید هوشمندانه و دلسوزانه عمل کرد و آگاهی و اطلاعات لازم را به خانواده انتقال داد.

به اشتراک بگذارید :