9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ ۱۸:۵۴:۵۲
کد مطلب:  1417085
باحضور مدیرکل دفتر پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت؛
افتتاح طرح "استفاده از خودنویس در نظام آموزشی" در محمودآباد

طرح "استفاده از خودنویس از کلاس سوم ابتدایی در سیستم آموزشی ایران" امروز با حضور دکتر حسینی مدیرکل دفتر پیش دبستانی و معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، منصورکیایی معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل، مهدوی رییس اداره دور اول اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران، نصری مدیر آموزش و پرورش شهرستان محمودآباد، دکتر نیک‌پی مجری طرح و دیگران در دبستان شهید چمران روستای خشت‌سر محمودآباد رونمایی شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران در افتتاح این طرح اظهار کرد: بسته تحولی خوانا به‌صورت آزمایشی در سطح کشور در حال اجراست و بر مهارت‌های زبانی خواندن، نوشتن، صحبت کردن، گوش دادن و مهارت‌های زندگی تاکید دارد. طرح استفاده از خودنویس نیز بی‌ربط به طرح خوانا نبوده و به صورت پایلوت درمدرسه شهید چمران روستا در حال اجراست.

بهروز منصورکیائی تصریح کرد: امیدواریم با برطرف شدن چالش‌ها و نقاط ضعف و قوت این طرح بتوان در مدارس دیگر نیز اجراکرد،کیفیت خط دانش‌آموز در گذشته بهتر از امروز بود چراکه بحث خوش خطی اهمیت بیشتری داده می شد، خوشنویسی که ارتباط مستقیم با سند تحول بنیادین دارد به‌طوری که یکی از ساحت‌ها با نام ساحت زیبایی‌شناختی در آن اشاره شده است.

وی یادآور شد: دانش‌آموزی که از پایه سوم خودنویس به دست گیرد اول اینکه قوت تخیل خود را پرورش می‌دهد و دوم وقت و زمان بیشتری را صرف نوشتن می‌کند. دقیق نوشتن و با حوصله نوشتن باعث خلاقانه نوشتن خواهد شد بنابراین خلق کردن در قالب نوشتار زیبا خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش محمودآباد نیز در ادامه این افتتاح با بیان اینکه با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی مدارس رویکردهای آموزش و پرورش تغییر کرده است، اظهار کرد: با تغییر رویکردها سازگارها نیز تغییر کرد تا بتوانیم جوابگوی نیاز مخاطبان و دانش‌آموزان در این عرصه باشیم.

مرتضی نصری افزود: ما آموزش را در بستر بحران کرونا ادامه می‌دهیم و شیوه‌های آموزشی ما باید به‌گونه‌ای باشد تا برنامه‌های اثر بخش را در دانش‌آموزان داشته باشیم‌. ایجاد برنامه برای ارتقای مهارت معلمان و پرورش خلاقیت‌ها و نوآوری‌های معلمان دو کار اجرایی آموزش و پرورش محمودآباد در طی شیوع کرونا در کشور بوده است.

 

به اشتراک بگذارید :