13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۱ ۱۲:۱۱:۰۷
کد مطلب:  WTepNXi1
دکتر حسینی در جلسه ی ستاد برگزاری مسابقات هنرستان های کشورخبرداد.
راهیابی 32 هنرجوی هنرستان های کار ودانش استان به چهاردهمین دوره ی مسابقات علمی کاربردی کشور

جلسه هماهنگی مسابقات عملی هنرستان های کشور که قرار است به میزبانی مشهد برگزار شود صبح امروز در دفتر مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، دکتر سیدجواد حسینی در این جلسه توسعه متوازن رشته های تحصیلی به ویژه با تاکید بر توسعه فعالیت های هنرستان های فنی و حرفه ای و کارودانش  را از تاکیدات مهم سندتحول بنیادین دانست.
وی افزود : خوشبختانه شرایط جذب دانش آموزان به سمت رشته های فنی و همچنین کسب بیش از 32 رتبه برتر کشوری که توسط دانش آموزان استان در این حوزه کسب شده است نشان از موفقیت برنامه ریزی ها و تلاش ها در این بخش از آموزش و پرورش استان است.
وی با بیان این که تجارب خوبی در برگزاری مسابقات و همایش های این‌چنینی در استان وجود دارد اظهار داشت: لازم است حساسیت ویژه ای از سوی مدیران بخش های مختلف اداره کل و واحدهایی که برای برگزاری مطلوب این دوره از مسابقات می توانند به معاونت آموزش متوسطه کمک کنند وجود داشته باشد.
حسینی انگیزه بخشی به گرایش دانش آموزان به سمت رشته های فنی را از مزیت های برگزاری این مسابقات در استان دانست و اظهار داشت : در ایام‌ برگزاری این رقابت ها نخستین‌ مرکز رشد و کارآفرینی دانش آموزی کشور در مشهد هم رونمایی خواهد شد که قطعا گام مثبتی در رشد کیفی این بخش خواهد بود.

رمضان نیری معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی هم در این جلسه اظهار داشت : مسابقات علمی -عملی هنرستان های کشور در ۳۷ رشته با حضور بیش از  700 شرکت کننده، داور و مربی و عوامل اجرایی تابستان امسال در مشهد برگزار خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :