9 رمضان 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ ۱۹:۱۳:۵۹
کد مطلب:  1425638
وزیر آموزش و پرورش در گفتگوی تخصصی تعلیم و تربیت در ۲ حوزه حراست و ارزیابی عملکرد؛
از کار خود درک و فهم صحیحی داشته باشیم/تحقق ماموریت‌ها بدون درک عمیق اهداف نظام تعلیم و تربیت میسر نیست

وزیر آموزش و پرورش در گفتگوی تخصصی تعلیم و تربیت در ۲ حوزه حراست و ارزیابی عملکرد با اشاره به اینکه از کار خود درک و فهم صحیحی داشته باشیم، اظهار کرد: تحقق ماموریت‌ها بدون درک عمیق اهداف نظام تعلیم و تربیت میسر نیست.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در گفتگوی تخصصی تعلیم و تربیت در ۲ حوزه حراست و ارزیابی عملکرد که بعدازظهر امروز در دفتر وزیر آموزش و پرورش برگزار شد با بیان اینکه در مفهوم کلمه یوم الله حقایق عمیقی نهفته است اظهار کرد: یوم الله روز تجلی بارز قدرت الهی و ظهور و بروز سنت‌های الهی است که سرشار از آموزه های عمیق و ناب برای یادگیری است. 
وی ضمن اظهار امیدواری برای نزدیک شدن اندیشه‌ها با برگزاری اینگونه نشست‌ها افزود: همه تمایل دارند کارشان را به درستی انجام دهند.
حاجی میرزایی با بیان طرح سوالی که چه زمانی متوجه می‌شویم خوب کار می‌کنیم، ادامه داد: اولین مقدمه و لازمه این موضوع درک صحیح و روشن از محتوای کار است؛ تحقق ماموریت‌ها بدون درک عمیق از آن میسر نیست. 
وزیر آموزش و پرورش بیان کرد:  ماموریتی صحیح است که اگر ایفا نشود مجموعهدچار اختلال می‌شود. 
وی در بحث ارزیابی عملکرد از نظر اهمیت و عظمت این ماموریت افرود: میزان اعتقاد ما به آرمان‌ها و اهداف را میزان توجه به ارزیابی تعیین می‌کند؛ اگر‌ مجموعه ای برای بهبود و یادگیری ارزش قائل بود، باید به ارزیابی اهمیت بدهد. 
حاجی میرزایی با بیان اینکه برای تحقق اهداف به ارزیابی نیازمندیم تاکید کرد: ارزش تمام روش‌های ارزیابی به این است که به ما اطلاعات موثر دهد. نیازمند درک روشن از اوضاع هستیم اگر مشکلات مجموعه تکرار شود این نشان از  فقدان پویایی و زنده بودن مجموعه ارزیابی دارد. 
وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: محتوای مسئولیت ما بسیار عمیق و غنی است هرکاری در آموزش و پرورش عظمت دارد و نیازمند عقلانیت بسیار بالا و گسترده ای است. 
وی گفت: باید برای حل مسائل تدبیر کنیم و راه حل‌های مختلف را دریابیم و باید حیطه صلاحیت‌ها و ماموریت‌های خود را به درستی و عمیق بشناسیم.
حاجی میرزایی با تاکید براینکه نوع توجه به این‌ مسائل به داشتن درک واقع بینانه تر و سنجیده تر کمک می‌کند، اظهار کرد: کارهایی که در حوزه حراست و ارزیابی عملکرد انجام می‌شود به دلیل اینکه ارتباط با انسان‌ها دارد نیازمند حداکثر مراقبت‌ها است.

به اشتراک بگذارید :