13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۲ ۰۸:۰۵:۲۶
کد مطلب:  u5IuxSzm
دردیدار دکتر حسینی با رئیس دانشکده فنی شهید منتظری مشهد بررسی شد:
راهکارهای افزایش برنامه های کیفی و مشترک آموزش و پرورش و دانشکده فنی شهید منتظری مشهد

کتر سیدجواد حسینی به همراه دو تن از معاونین خود با حضور در دانشکده فنی شهید منتظری با رئیس این دانشکده دیدار و راهکارهای افزایش همکاری های علمی این دو بخش را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، ظهر روز سه شنبه دکتر سیدجواد حسینی به همراه دو تن از معاونین خود با حضور در دانشکده فنی شهید منتظری با رئیس این دانشکده دیدار و راهکارهای افزایش همکاری های علمی این دو بخش را بررسی کردند.

حسینی در این دیدار توسعه متوازن رشته های تحصیلی به ویژه با تاکید بر توسعه فعالیت های هنرستان های فنی و حرفه ای و کارودانش را از تاکیدات مهم سندتحول بنیادین دانست و گفت : خوشبختانه شرایط جذب دانش آموزان به سمت رشته های فنی و همچنین رتبه های برتر کشوری که توسط دانش آموزان استان در این حوزه کسب شده است نشان از موفقیت برنامه ریزی ها و تلاش ها در این حوزه از آموزش و پرورش استان است.

وی با اشاره به ظرفیت هایی که در آموزش و پرورش استان در حوزه رشته های فنی و حرفه ای و کارودانش وجود دارد گفت: باتوجه به ظرفیت بالایی که در بین دانش آموزان مشغول به تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای در استان وجود دارد همکاری های مشترک این دو بخش می تواند منجر به نتایج خوبی شود.
حسینی راه اندازی هنرستان های جوار شهرک های صنعتی ، استفاده از ظرفیت تولیدات هنرستان‌ها و همچنین توانمندی که در این مراکز هست را از دیگر مواردی دانست که در قالب همکاری های مشترک آموزش و پرورش و دانشکده فنی شهید منتظری مشهد می تواند مدنظر قرار گیرد.

رئیس دانشکده فنی شهید منتظری مشهد هم در این دیدار با بیان این که ۲۱ مرکز آموزشی فنی در استان فعال هستند گفت : همکاری های مشترکی که مدنظر مدیران این دو بخش است می تواند با اجرایی کردن تفاهم نامه به مرحله اجرا برسد.
وی با بیان این که وزارت علوم در شرایط فعلی به دنبال تجمیع مراکز علمی تحت نظارت خود است اظهار داشت: در بخش دیگر، کیفیت بخشی به اجرای اهداف در این مراکز مدنظر است که قطعا توسعه همکاری با نهادهایی همچون آموزش و پرورش می تواند به ما کمک کند تا در دستیابی به اهداف موفق تر عمل کنیم.
وی همچنین از اجرای پژوهش های کاربردی مشترک بین اداره کل آموزش و پرورش و دانشکده فنی شهیدمنتظری استقبال کرد
.

رمضان نیری معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش نیز در این جلسه با بیان برخی از ظرفیت‌هایی که در این سازمان وجود دارد اظهار داشت: امیدواریم با تعامل ایجاد شده شاهد رشد دو بخش در حوزه رشته های فنی باشیم.

دکتر ابوالفضل احمدی معاون پژوهش این سازمان هم در این دیدار با بیان این که 25 انجمن علمی-آموزش معلمان در استان فعال هستند که فعالیت این انجمن ها در رشته‌های فنی می‌تواند زمنیه برگزاری همایش های مشترک را فراهم کند ادامه داد: استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش در زمینه مواردی که این سازمان امکانات و تجهیزات بیشتری نسبت به دانشکده فنی دارد،
برگزاری همایش‌های علمی مشترک و ایجاد بازارچه مشترک دست سازه‌های دانش‌آموزان و دانشجویان از دیگر مواردی دانست که می‌تواند منجر به همکاری مشترک شوند.

به اشتراک بگذارید :