4 شوال 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ ۱۴:۵۹:۰۷
کد مطلب:  1428645
فولادوند در دیدار صمیمی با مشاوران امورزنان مناطق 19 گانه شهر تهران بیان نمود
زنان همواره در تمام حوادث تاریخ ساز در کنار مردان بوده اند

عبدالرضا فولادوند در نشست با مشاوران امور بانوان مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران از فعالیت ها و خدمات آن ها تقدیر به عمل آورد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران, صبح امروز نشست مشاوران امور زنان با حضور فولادوند؛ مدیرکل؛ بداغی رئیس اداره ارزیابی عملکرد و مردآزاد مشاور امور زنان آموزش و پرورش شهر تهران در محل مدرسه مصلی نژاد برگزارشد.

فولادوند در این نشست با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامى اظهارداشت: در تقویم جمهورى اسلامى ایران؛ سالروز ولادت حضرت زهرا(س) به عنوان روز مادر و زن نامگذارى شده است که این فرصتى است براى قدردانى از زنان و مادرانى که همه ى وجود جامعه از وجود آن ها است.

وی با تاکید بر نقش زنان در جامعه افزود: در فراز و فرودهاى یکصد سال گذشته، نقش بى بدیل زنان بر کسى پوشیده نیست،هرچند که اگر تاریخ مردانه نگاشته شده باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: زنان همواره در تمام حوادث تاریخ ساز در کنار مردان بوده اند و این در حالى است که تعهدی تعریف شده به اندازه مردان در ارزش ها و سنت ها نداشته اند؛ همچنان که در شرع مقدس اسلام نیز جهاد بر زنان واجب نیست، اما در زمان دفاع مقدس زنان بسیارى به صورت داوطلبانه به میدان هاى جنگ رفتند و براى اولین بار زنان اسلحه به دوش دیده شدند و در کشاکش نبردهاى 8 ساله نقش به سزایى به ویژه در حوزه امدادگری داشتند.

فولادوند با تاکید بر اینکه همه فعالیت های داوطلبانه زنان در حالى است که دو تکلیف مهم مادرى و همسرى را نیز بر عهده دارند؛ درباره نقش معنوى زنان در ٨ سال دفاع مقدس افزود: در زمانى که جبهه های جنگ نیاز به کمک داشتند این تشویق مادران بود که جوانان را راهى میدان جنگ کرد و در دوران جنگ نیز بیشترین استرس ها و فشارها را زنان تحمل کردند.

وی جایگاه زنان را مهم دانست و افزود: در همه عرصه های اجتماعی زنان دوشادوش مردان فعالیت کرده اند و در حوادثى چون ١٧ شهریور و ١٣ آبان حتى از مردان هم جلوتر بوده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش پایتخت اضافه کرد: در حوزه تعلیم و تربیت نیز همین بس که در شهر تهران ٧٥ درصد از نیروهاى آموزش و پرورش را بانوان فرهنگی تشکیل داده اند و نقش تعلیم و تربیت نیروى انسانى جامعه را بر عهده دارند.

فولادوند ضمن اشاره به سالروز ولادت امام خمینى(ره) و همچنین سالگرد انقلاب اسلامی با اشاره بر شخصیت بزرگ و ارزشمند ایشان اظهارداشت: از دیگر نقش هاى بارز زنان مى توان به تربیت افراد در خانواده اشاره کرد؛ چنان که شخصیت برجسته ای همچون امام خمینی (ره) نیز به دلیل از دست دادن پدر در سال های کودکی، در دامن مادری رشد و نمو پیدا کرد و این شخصیت والا نتیجه نقش مادر بزرگوار ایشان است.

وى در پایان افزود: «امیدواریم پاسدارى از خصلت ها و منش حضرت فاطمه زهرا(س) محدود به این ایام نباشد و به عنوان الگوى عملى واقعى در اخلاق همسردارى، اخلاق تعلیم و تربیت، اخلاق در همسایه نوازى و اخلاق در رفتار با بینوایان الگو واقع شوند.

شایان ذکر است که در این نشست که به همت مشاور امور زنان آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد، سارا مردآزاد؛ فعالیت های مربوط به مناطق اعم از پویش ها و جشنواره ها را مورد بررسی قرار داد و در پایان جلسه ضمن پرسش و پاسخ؛ از زحمات بانوان مشاور مناطق 19 گانه شهر تهران ، تقدیر به عمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :