4 شوال 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ ۱۵:۰۹:۱۰
کد مطلب:  1428689
دری درافتتاح پایگاه مهارت آموزی دبیرستان هاجرمنطقه 7 بیان نمود
مهارت آموزی و توانمند سازی دانش آموزان راهکاری مطلوب برای اشتغال زایی و بازارکار خواهد بود

پایگاه مهارت آموزی دبیر ستان هاجر منطقه 7 با حضور درُی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران و دواری مدیر منطقه افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، صبح امروز چهار پایگاه طرح مهارت آموزی مقارن با ایام مبارک دهه فجر، با حضور پانته آ درُی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران، دواری مدیر منطقه هفت و جمعی از مدیران مدارس، مدرسین پودمان ها، نمایندگان انجمن اولیاو مربیان, در دبیرستان هاجر (پایگاه کار و فن آوری پایگاه دختران) به صورت رسمی افتتاح شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران, در این مراسم با اشاره به اینکه مهارت آموزی و توانمند سازی دانش آموزان راهکاری مطلوب برای اشتغال زایی و بازارکار خواهد بود؛ اظهارداشت: این طرح فرآیندی است که در حوزه مهارت آفرینی مدیریت و راهبری, به نام طرح مهارت آموزی دانش آموزان دوره اول متوسطه، بر مبنای حوزه تربیت و یادگیری کار و فناوری و فرهنگ و هنر در راستای اجرایی شدن سند تحول بنیادین و عملیاتی کردن بسته های تحول آفرین صورت می گیرد.

وی افزود: این طرح در قالب شش پودمان  مهارتی در دروس کار و فناوری و فرهنگ و هنر  است که دبیران مربوطه با شرکت در سه دوره کلاس های غیرحضوری مهارت ها را آموخته و به صورت آنلاین به دانش آموزان آموزش داده می شود.

دری ادامه داد: این طرح با هدف ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ارتقای سطوح مهارتی دانش آموزان دوره اول متوسطه تدوین شده است. این طرح فرصتی را برای دانش آموزان دوره اول فراهم می کند تا دانش آموزان علاوه بر کسب مهارت در رشته های متفاوت دید و نگاه مناسبی برای هدایت تحصیلی و انتخاب رشته در دوره دوم متوسطه بدست آورند.

وی پس از افتتاح و بازدید از پایگاه و تجهیزات کارگاه ها, طرح فوق را در راستای اجرایی شدن به عنوان یکی از راهکارهای تحولی در نظام تعلیم وتربیت قلمداد کرد و گفت: فرآیند مهارت آموزی به دانش آموز کمک می کند که مسیر آینده او به درستی رقم زده شود. و انتخاب درستی در هدایت تحصیلی داشته باشد و این امر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .

گفتنی است در این طرح که با شعار (هر دانش آموز -یک مهارت) از ابتدای سال تحصیلی در منطقه هفت آموزش و پرورش شهر تهران شروع شده است، دانش آموزان با یک مهارت بر اساس علاقه مندی و انتخاب پودمان آشنا می شوند و به این صورت که در پایه هفتم یک مهارت را آغاز می‌کنند و در پایه هشتم و نهم به صورت پیشرفته آن را ادامه میدهند تا جایی که در پایه نهم متناسب با رشته انتخابی خود توانایی انتخاب و ادامه در رشته های دوره دوم را به دست آورند. قابل ذکر است که در پایان هر دوره به دانش آموز گواهی مهارتی داده خواهد شد.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :