4 شوال 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ ۰۸:۲۷:۴۳
کد مطلب:  1431177
وزیر آموزش‌وپرورش در آئین امضای تفاهم‌نامه با وزارت نیرو؛
انسان‌ها باید به‌گونه‌ای تربیت شوند که نحوه بهره‌مندی از امکانات را به‌خوبی بیاموزند

وزیر آموزش‌وپرورش در آئین امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارتخانه های آموزش و پرورش و نیرو گفت: یکی از قابلیت‌هایی که افراد باید دارا باشند، توانایی رفتار و تعامل با داشته‌ها و محیط پیرامون است و فرد باید بداند چگونه از امکاناتش بهره‌مند شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی در آئین امضای تفاهم‌نامه همکاری در زمینه اصلاح الگوی مصرف و ارتقای بهره‌وری آب و انرژی که بین وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت نیرو و در سالن جلسات وزارت نیرو برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین، عمیق‌ترین و فراگیرترین رفتارها، یادگیری است، انسان در ابتدای زندگی خود چیزی نمی‌داند اما  براثر آموزش‌هایی که فرامی‌گیرد رفتارهای مختلف را می‌آموزد.

وی یکی از عوامل تفاوت افراد و جوامع  با یکدیگر را موضوع  یادگیری دانست و افزود: یادگیری مهم است و بر اساس آن  باید دید چه چیزی را باید بیاموزیم  و فرابگیریم.آینده جوامع ازآنچه در آموزش امروز جامعه ارائه می‌شود، می‌توان پیش‌بینی کرد هرچه این آموزش‌ها مؤثرتر و عمیق‌تر باشد جامعه آینده بهتری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در آموزش‌و پرورش شاخص‌های تربیت انسان مستقل، پویا، اثرگذار و  موفق در تعاملات با جامعه را  تعریف کردیم، اظهار کرد:  یکی از قابلیت‌هایی که افراد باید دارا باشند، نحوه رفتار  و تعامل با محیط پیرامون است. فرد باید بداند چگونه از امکاناتش بهره‌مند شود زیرا  جوامع به این نتیجه رسیده‌اند که باید به‌خوبی از منابع بهره‌مند شد و در راستای افزایش بهره‌وری تلاش کرد.

عضو کابینه تدبیر و امید بابیان اینکه  خداوند در قرآن کریم سفارش به بهره‌مندی از نعمت کرده است، اظهار کرد: انسان باید بیاموزد که چگونه از نعمت‌های الهی به نحو شایسته استفاده کند. بنابراین در آموزش باید به این مفاهیم بپردازیم و درس‌هایی مانند فیزیک، شیمی، جبر و مثلثات قرار است شایستگی‌هایی را در افراد ایجاد کند  تا انسانی شایسته و مستقل تربیت شوند.

وی ادامه داد: خروجی دانش آموزان باید به‌گونه‌ای باشد که  افراد بدانند چگونه از منابع و نعمت‌ها بهره‌مند شوند .

حاجی میرزایی در پایان گفت: به این تفاهم‌نامه علاوه بر همکاری به‌عنوان هم‌راستایی در ماموریت ها نگاه می‌کنیم که قرار است  در کنار هم،  مأموریت مشترکی را انجام دهیم.

به اشتراک بگذارید :