9 رمضان 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ ۱۵:۲۸:۵۲
کد مطلب:  1434225
وزیر آموزش و پرورش به طرح ملی «آجر به آجر» پیوست

وزیر آموزش و پرورش با حضور در سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به طرح ملی «آجر به آجر» پیوست. 

به گزارش مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش با حضور در سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، نشست صمیمی با مدیران و کارکنان این سازمان داشت.
در حاشیه این نشست، وزیر آموزش و پرورش ضمن پیوستن به طرح ملی «آجر به آجر»، بر حضور پرشور فرهنگیان، دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان در این طرح ملی و همچنین پویش ملی «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من»، تأکید کرد.  
طرح ملی «آجر به آجر» با هدف نهادینه شدن فرهنگ مشارکت در امور خیر و جمع‌آوری کمک‌های خرد مردمی برای تامین فضاهای آموزشی در مناطق کم‌برخوردار کشور از اوایل امسال با مشارکت جامعه خیرین مدرسه‌ساز راه‌اندازی شد. 
این طرح به منظور زمینه‌سازی برای مشارکت افراد خیر با هر سطح از توان مالی، در امر مدرسه‌سازی اجرا شد تا در قالب آن افراد جامعه با هر میزان درآمد و در هر سطح و طبقه‌ای بتوانند حتی با اهدای هزینه خرید یک آجر (یک هزار تومان)، در مدرسه‌سازی سهیم شوند.
در پویش مهر و محرم بیش از 170 هزار نفر مشارکت کردند که خشت‌گذاری مدارس مربوط به این پویش انجام و ساخت مدارس نیز در استان‌ها آغاز شده است.
تاکنون بیش از 450 هزار نفر در طرح ملی آجر به آجر و پویش ملی «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» مشارکت کرده‌اند. هموطنان خیر می‌توانند کمک‌های مالی خود به امر مدرسه‌سازی را با ورود به سامانهhttp://ajorbajor.ir  و اهدای هزینه حداقل یک آجر (1000 تومان ) به نام عزیزان خود در امر مقدس مدرسه‌سازی مشارکت کنند.

به اشتراک بگذارید :