13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۳ ۰۹:۱۳:۵۴
کد مطلب:  SwwF30iE
مدیر حوزه علمیه خراسان در جلسه هماهنگی کمیته همکاری مشترک حوزه علمیه و آموزش و پرورش :
رویکرد قرآنی و دینی آموزش‌و پرورش استان قابل تقدیر است

مدیر حوزه علمیه خراسان گفت:بین آموزش و پرورش و حوزه علمیه اشتراک مستحکمی وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین عاملی در این جلسه ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان اظهار داشت: رویکرد آموزش و پرورش رویکرد قرآنی و دینی است و در طی چند سال اخیر بین آموزش و پرورش و حوزه علمیه اشتراک مستحکم و قوی برقرار است.
وی در ادامه با بیان این که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری حوزه برای پاسخ گویی بهتر و همخوانی با شرایط فعلی جامعه باید متحول شود گفت: به موجب رخ دادها و رویدادهای سریع جامعه و نیازمندی جوانان به پاسخ گویی حوزه علمیه باید حرکتی رو به جلو داشته باشد.
وی به پنج اصل تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب به منظور تحول در حوزه اشاره داشت و ادامه داد: اولین اصل اصالت دادن به اجتهاد و فقاهت است، رهبر انقلاب محور اصلی تحول حوزوی را حرکت اجتهادی می دانند و معتقدند همه تخصص هایی که در حوزه عنوان می شود باید ذیل آن تعریف شود و به عنوان بسترهای اجتهاد باشد.
وی محور دوم را اهمیت دادن به علوم عقلی برای پاسخ گویی به نیاز های جوانان عنوان کرد و در خصوص محور سوم اظهار داشت: بحث ارتقاء آگاهی های سیاسی و اجتماعی و محور چهارم تزکیه و تربیت می باشد.
وی تصریح کرد: معلمین تعلیم و تربیت باید الگوی عملی تربیت باشند تا با ایجاد ارتباط عملی، نسل جوان را بسازنند و ان ها را به راه درست هدایت کنند.
وی محور بعدی را محور انقلابی گری دانست و در این باره گفت: انقلابی گری حرکت شعاری در جامعه نیست بلکه داشتن نگاه انقلابی، اندیشه انقلابی و عمل انقلابی است.
وی در پایان عنوان کرد: سیستم پذیرش حوزه در سال جدید متحول خواهد شد و در نظر داریم طلبه های با استعداد جذب کنیم و این مهم از طریق کانال آموزش و پرورش محقق خواهد شد

به اشتراک بگذارید :