26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۳ ۰۹:۱۵:۲۸
کد مطلب:  q5R5fIyh
حجت الاسلام قرائتی در دیدار با جمعی از مدیران آموزش و پرورش خراسان رضوی :
نباید از گسترش فرهنگ نماز در مدارس و خانواده ها غافل شد

مسئول ستاد اقامه نماز کشور گفت: نماز طناب نجات نسل جوان است و آموزش و پرورش باید از تمام ظرفیت های خود در راه گسترش نماز استفاده کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، حجت الاسلام محسن قرائتی در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از مدیران دیگر این سازمان ضمن بیان اهمیت توجه به موضوع نماز اظهار کرد: باید نماز در آموزش و پرورش و نمازخانه های مدارس گسترش پیدا کند و با شناسایی ظرفیت های این بخش در حوزه نماز در جهت اشاعه فرهنگ نماز خوانی بین جوانان برآییم.
وی در ادامه با بیان این که مسابقه اذان قادر است تا جمعیتی کثیری از جوانان را دور هم جمع کند و موجب هدایت نسل جوان به سوی نماز شود تصریح کرد: به نماز به عنوان یک فریضه مستحب نباید نگاه شود، نماز طناب نجات نسل جوان از فضای مجازی و تهاجم های فرهنگی است.
حجت الاسلام قرائتی با بیان این که آموزش نحوه صحیح قرائت حمد و سوره از دیگر اقدامات مهم در راستای اشاعه فرهنگ نماز خوانی بدون اشکال است افزود: وظیفه انجمن اولیا و مربیان در مدارس است که علی رغم آموزش های جامعه شناسی و خانواده در کلاس های درس خود نماز خوانی و مباحث دینی را تعلیم دهد تا والدین الگوی نمازخوانی برای فرزندان خود باشند.
وی در بخش دیگر سخنان خود به بازگویی اهمیت اقتصاد مقاومتی و پرداختن به این موضوع در کلاس های دانشگاه فرهنگیان پرداخت و گفت: مهم ترین نیاز ما در اقتصاد مقاومتی مدیرانی ست که در این مقوله به دنبال تحول باشند.


مسئول ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: باید در مواد درسی آموزش و پرورش و حتی در دانشگاه ها تحول اساسی ایجاد شود چرا که مهارت آموزی نه در آموزش پرورش و نه در دانشگاه رخ می دهد.
وی عنوان کرد: آموزش و پرورش باید در راهی قدم بگذارد که به دانش آموزان مهارتی که علاقه دارد بیاموزد تا فارغ التحصیلان ما در صورت استخدام نشدن در ارگانها مهارتی برای کسب درآمد داشته باشند.
وی خاطر نشان ساخت: مواد درسی در آموزش و پرورش با اقتصاد مقاومتی همخوانی ندارد و راه نجات کشور تغییر در مواد درسی است.

به اشتراک بگذارید :