9 رمضان 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ ۱۳:۰۴:۲۰
کد مطلب:  1436211
وزیر آموزش و پرورش در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:
گسترش عدالت آموزشی و توجه ویژه به مناطق کم برخوردار اولویت برنامه های آموزش و پروش است/ آموزش و پرورش نقطه عطف تبیین بیانیه ی گام دوم است

وزیر آموزش و پرورش گفت: توجه ویژه به مقوله عدالت آموزشی با اولویت مناطق کم برخوردار از جمله استان مرزی هرمزگان از اهم برنامه های وزارت آموزش و پرورش است.

 به گزارش مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، افزود: در بحث بیانیه گام دوم وزارت آموزش و پرورش با همه ی ظرفیت خود، اهتمام ویژه ای به تبیین بیانیه ی و اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری در نظام تعلیم و تربیت دارد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به دستاوردهای آموزش و پرورش استان هرمزگان خاطرنشان کرد: روند تحولات در آموزش و پرورش استان چشمگیر است و در حوزه‌ ی آموزش متوسطه این استان دارای رشد مناسبی است که باید به این رشد شتاب بیشتری بخشیده شود.

به گفته حاجی میرزایی هرمزگان در جذب دانشگاه و هنرآموزان هنرستان ها بسیار موفق عمل کرده است و سرانه فضاهای آموزشی ایمن در آموزش و پرورش بسیار مطلوب است.

وزیر آموزش و پرورش درادامه گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر تربیت چند ساحتی تاکید ویژه دارد که علاوه بر افزایش دانش باید در ابعاد مختلف دانش آموزان را رشد دهد.

حاجی میرزایی با اشاره به پیامدهای بیماری کرونا اظهار کرد: در شرایط کنونی و شیوع بیماری کرونا فرصت پیوند با خانواده ها محکم تر از قبل شده است به طوری که خانواده ها دستیار معلم هستند و نقش آنها فراگیرتر و گسترده تر شده است.

وی در پایان گفت: گستردگی این اپیدمی ضرورت توجه به روش های نوین آموزشی را ایجاد کرد که خوشبختانه با کمک و تلاش شبانه روزی معلمان و مدیران عزیز تعلیم و تربیت هیچگاه در کشور تعطیل نشد و روند اجرای برنامه‌های آموزشی را به روش های حضوری و غیر حضوری دنبال کرده ایم.

به اشتراک بگذارید :